Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek megváltozott munkaképe...

Lehetek megváltozott munkaképességű ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Depressziós, pánikbeteg vagyok. Az idegeimmel is gond van, remegek, ok nélkül elsírom magam, görcsölök mindenen. Papírom nincs a betegségemről, egyrészt az orvosig sincs erőm elmenni, másrészt nem is tudom, ilyen betegségekről lehet-e egyáltalán hivatalos papírt szerezni, sokan azt is tagadják, hogy egyáltalán létezik ilyen, hogy pánikbetegség. Munkahely kellene, de csak odáig jutok, hogy beadom az önéletrajzomat, ha visszahívnak állásinterjúra, nem megyek el, mert egyszerűen nem bírok, már a gondolatától is rosszul vagyok. Nem is nagyon szoktak mondjuk hívni, mert nincs semmi munkahelyi tapasztalatom, és sajnos az egyetemet is abba kellett hagynom, egy normális órára se tudtam már bemenni, nem hogy még dolgozatot írni meg vizsgázni. Beszélek pár idegen nyelvet elég jól, de hasonló okból nyelvvizsgám sincs, csak érettségim. Tudom, hogy esélyem sincs így normális munkát találni, itthon viszont bármit el tudok végezni, amihez nem kell szóban kommunikálni emberekkel, fordítok, gépelek, levelezek vagy akármi. Van valami lehetőségem így dolgozni?
2011. szept. 27. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség, mint orvosi diagnózis, valóban létezik.

Ahhoz, hogy az orvos ezt megállapítsa, el kell menned hozzá. Nagyon jó gyógyszereik vannak rá, akár néhány hónap alatt ki lehet belőle kevergőzni. Amíg erre az orvos lát esélyt, addig biztosan nem fog téged a Bizottság elé küldeni és nem fogja javasolni, hogy minősítsen a Bizottság megváltozott munkaképességűnek.

De ha mégis, ahhoz, hogy ezt meg tudja tenni, annak érdekében is el kell menned ahhoz az orvoshoz.

Bárhogyan is nézzük, az első lépés: irány a doki!!

2011. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondani könnyű, hogy menjek el orvoshoz, de az utcára se bírok kimenni. Meg hát minek menjek, nekem azokra a gyógyszerekre nem lenne pénzem, kajára is alig van.
2011. szept. 27. 08:30
 3/7 SzilKa ***** válasza:

Ahogy látom, Te nem is akarsz kikeveredni ebből az állapotból. Anélkül pedig nem fog menni, nem várhatod, hogy látatlanban állítsanak fel diagnózist, vagy adjanak olyan munkát, ami neked belefér...

Egyáltalán minek tetted fel a kérdést, ha úgysem teszel semmit?

2011. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Találkoztam már életem során olyan pánikbeteggel, aki azért nem lépett ki a (társasházi) lakása küszöbén 5 éven keresztül, mert attól félt, "mi lesz vele, ha elesik?". Ezért a bevásárlásoktól kezdve a háztartási hulladék leviteléig mindent a család végzett el.

Addig-addig beszéltem neki, míg össze-szedte a bátorságát, férje+sógora (két erős ember) kétoldalról belekarolva, szinte a két kezükben vitték el az orvoshoz.


Kb. 6 hónap múlva találkoztam vele az utcán, nagyon boldog volt, akkor jött ki az egyik bankból. Kiderült, hogy ott dolgozik, igaz, hogy még akkor is szedett gyógyszert (de már csak napi minimális adagban). Túl lett az egészen, bátran közlekedett, így lett munkahelye, lett pénze, ismét normális emberi életet volt képes élni. Akkor már ő is csak nevetett a saját korábbi "téves képzetein", és nagyon sajnálta az elmulasztott 5 évet, amit elvesztegetett az életéből.


A pánikbetegség egyébként nem más, mint az ego túlműködése, amely átvette az uralmat a "józan" gondolkodásunk felett, és különböző tévképzeteket magyaráz be nekünk. Ezzel uralja életünket. Ezeket megszüntetni, visszaszorítani egyedül nagyon nehéz, ezért van szükség képzett szakemberre.

2011. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem nincs senkim, aki segítene.
2011. szept. 27. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha felmégy erre az oldalra, megkeresed a hozzátok legközelebbi települést. Az ott talált nevek közül akármelyik reiki mestert felhívod, vagy küldesz neki e-mailt. Kéred, hogy adjon meg neked olyan reikis nevét, telefonját aki ott lakik, ahol te.

Nagyon szívesen fog (ingyen!!!) segíteni neked abban, hogy eljuss arra a szintre, hogy az orvosig el tudj menni.

Ha esetleg pénzt kérne, kérj a reiki mestertől másik nevet címet, mert mi (reikisek) az egészet nem pénzért csináljuk!

2011. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, hogy a főoldal jött be. Balról katt. a "Magyarország tanárai" sorra, ott bejönnek a megyék, arra katt. bejönnek a városok. Akkor már tudsz tovább menni. Ha valamiben még tudok segíteni, akár ide írj, de küldhetsz privit is.

"Kirángatni a gödörből senkit nem fogunk tudni. A kifelé vezető lépéseket mindig a betegnek kell megtennie, az ő lábával mi nem tudunk lépkedni. Mi csak segítő kezet nyújtunk annak, aki mászni akar. De mászni őneki kell!!"

2011. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!