Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Öngyilkos akarok lenni. Hová...

Öngyilkos akarok lenni. Hová forduljak, hogy le tudjam győzni?

Figyelt kérdés

nem problémáim vannak, amit nem tudok másokkal megbeszélni, hanem velem van a baj.

borzasztó gyerekkorom volt, anyám kínzott testileg lelkileg. csak úgy bírtam ki, hogy más voltam, mint aki, így most mogorva, embergyűlölő és távolságtartó lettem. vannak barátaim, nem vagyok egyedül, de ez nem segít. mindig résen kellett lenni, hogy mit hazudok anyának, hogy ne legyen ideges és békén hagyjon, így egész életemben hazug szerepeket játszom. a rossz emlékeim minden apró részletére emlékszem, de jó talán csak 1-2.a családom azóta is súg-búg a hátam mögött, hogy szegény én, anyám tett ilyenné, de akkoriban senki sem állt ki értem, apám sem. azt hittem feldolgoztam, de most buktam az egyetemen és szakítottam a párommal 5 év után és most mindennél jobban hiányzik, de már nem szeret, pedig ő volt az első, aki önmagamért, tisztán szeretett. mindezt 1 héten belül.

túl sok, túlságosan fáj. egyszerűen ugyanaz a magányos, rettegő kisgyerek lettem megint, pedig anno megfogadtam a gyerekkorom sosem jön vissza.

még egy veszteséget vagy csalódást nem bírok ki. már ez is annyira fáj, hogy nehéz úgy élni, hogy mások ne lássák. kívülről erősnek nézek ki, sokakat átsegítettem nehéz lelki dolgokon, de magamat nem tudom.

talán nem ma, nem holnap,de egy napon nem sokára meg fogom ölni magam. és tudom, hogy nem kéne, de meg fogom tenni. nem félek a gondolattól, sőt..nincs, ami itt tartson, semmi. szerezni fogok gyógyszert(eü-ben tanulok), leülök és beveszem. és tudom, hogy megteszem.

hol tudnak segíteni? tudom, hogy ez így nem jó, tiszta a fejem, de meg fogom tenni.

hová forduljak?


2011. okt. 6. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, írj egy mailt

Természetesen: magadhoz kell fordulni. Valódi önmagadhoz. Ahhoz, aki végig figyelte kiszolgáltatott kisgyerekként, mint bánnak vele tehetetlen tárgyként, ahhoz aki figyelt, mikor a megpróbáltatások érték testét -lelkét, ahhoz akit ez erősit, ha nem öli meg. Miért vannak a megpróbáltatások?

2011. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem beszéllek le róla,de nem tartom megoldásnak.Egyszer elkeseredésemben pontosan ezen gondolkodtam(sosem komolyan,de tökéletesen megértve a kétségbeesésükben megtevőket)és hirtelen furcsa dolgot láttam.Bementem egy ajtón,ami azonnal bezárult mögöttem.Odabenn koromsötét volt,és se visszafelé,se előre nem volt út.Ha lépni próbáltam beleütköztem valamibe,mindenbe,féltem,a teljes eltévedés állapotában voltam,sokkal rosszabb érzés volt,mint amiért megtettem volna a dolgot.Ezután hittem el azt,amit a lélekvándorlásban hívők mondanak,hogy az öngyilkos nem egészen oda kerül,ahova kerülnie kell,és mindig megbánja a tettét.

Iszonyú nehéz tud lenni az élet,jelenleg én is ott tartok,hogy tudom,ha nem rángatom ki magam egy jelenleg kilátástalannak tűnő,mély gödörből,minimum valamilyen betegség fog elérni.De nem azért születtél meg,hogy most feladd.Sokkal több Vagy annál,hogy anyád emléke,a gyerekkorod hurcolása megöljön.

És a szakítás...érzékeny állapotban Vagy,így ez rosszkor jött,de elengedni valakit jó is tud lenni.Talán pont itt volt az ideje a búcsúnak,amit pár hét után Te is érezni fogsz.Mindig van valami a sarok mögött,csak mi sokszor egyáltalán nem fordulunk be a sarkon...félelmünkben.

Mit szeretnél?Ne a halálra gondolj,az élettől mit szeretnél most?Minek örülnél?

2011. okt. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

már az is csoda, hogy relatíve normális ember lettem. csak megszületett az öcsém és neki jobb gyerekkort akartam adni, mint ami nekem jutott. ám már ő is nagy lett.

azt hittem mindent le tudok zárni, feldolgozni, de mikor valamit elveszítek, akkor újra előtör minden. mintha egy egyre növekvő labdát akarnék a víz alatt tartani, de már nincs erőm hozzá.

azzal kompenzáltam, hogy öntudatos, sérthetetlen embernek mutatom magam, aki bátran vállalja a véleményét és a konfliktusokat, de ha konfrontálódok vagy beszólnak, akkor remeg mindenem, nem kapok levegőt, szorít a mellkasom. ugyanaz, mint gyerekként, ha tudtam, hogy anya ideges rám.

anya mindig apa ellen fordított és ha a cinkosa voltam gyerekként, akkor legalább úgy éreztem, hogy kicsit szeret, persze nem így volt. és valahányszor apa rám néz, csak a neheztelést látom a szemében.

egyszerűen túl sok.

2011. okt. 6. 08:12
 4/11 A kérdező kommentje:

egy dolgot akarok. nyugalmat, biztonságot. ezt a páromtól megkaptam, de őt is csak bántottam, mert olyan vagyok, mint anyám. ha dühös vagyok az ő mondatait hallom magamtól, pedig nem akarok rá hasonlítani. küzdelem, hogy ne legyek olyan, de nem sikerül. ő is egyedül maradt. én ez ellen küzdök évek óta és mégis ugyanott tartok.

nem megy tovább.

2011. okt. 6. 08:19
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Pokol,amikor látjuk magunkban azt,amitől menekülni akarunk.Figyi,én is most keresek egy pszichoterapeutát,mert neki esetleg beszélnék(?)mi lenne,ha Te is így tennél?Először próbálj ebben az életben valami olyat,amit eddig nem próbáltál(bejöhet!)csak aztán kezd bele egy másikba.
2011. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

*kezdj

Tudom,hogy most a legjobb lenne feladni,annyira érzem,mit érzel....de utána már nem tudod visszacsinálni.Nem azért születtél meg,hogy MÁSOK MIATT MEGHALJ.Egészen másért jöttél ide,ne add fel azt a mostani nehézségek miatt.Van kiút,csak időbe telik megtalálni.Nyitott Vagy a kiutakra vagy eldöntötted,hogy mindennek vége?

2011. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

fogok kérni időpontot egy pszichológushoz, hátha segít.

olyan rossz, nem akarok meghalni, 1-2 célom azért akad, de olyannyira nem tudom feldolgozni a veszteséget és a fájdalmat, hogy a következőnél megölném magam és még csak nem is gondolkodnék. eddig féltem a haláltól, de most mintha elvágták volna.

2011. okt. 6. 08:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Budapesten hol van ingyenes pszichológiai tanácsadás? A Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika ambulanciáját néztem, oda kell beutaló?
2011. okt. 6. 09:06
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Sajna nem vagyok pesti,nem tudod felhívni a klinikát?

Azt az egy-két említett célt most vedd elő,és azokra összpontosíts.Nem marad ilyen az életed,valószínűleg ez a mélypont(ami után mindig emelkedés jön)El kellene érned,hogy HIGGY MAGADBAN,hogy szeresd önmagad,hogy megbocsáss magadnak(közhelyek,de figyelj!)azokért,amit régen akaratod ellen tettél,csak azért,hogy szeressenek.Ez a múlt.Az írásaid alapján nagyon értelmes ember Vagy,engedd,hogy önmagadért szeressenek az emberek,legyél nyitott,és ha erőszakkal is,de próbálj meg pozitívan gondolkodni.Magadról és az életedről.

Az ima is segít,nem tudom,hiszel-e ezekben a dolgokban.(Én inkább a meditációban hiszek,bár mostanában nekem is nehezebben megy,de az aztán tényleg segít).

2011. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
velem is születésem óta sok szar történik nap mint nap (pedig már lassan 40vagyok) mégsem ugrottam még ki lakótelepi ház tetőröl pedig egyrészt jó magas másrészt meg soxor nekem is k..rvára tela f..szomezzel az egésszel de inkább elmegyek az erdőbe oszt beb..szok.
2014. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!