Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy ha céklát...

Mitől van az, hogy ha céklát ettem, néhány órával utána a vizeletem is céklapiros színű lett? Ha ez normális, akkor egy ideje miért nem színeződik el céklaevés után?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Úgy vélem, az első változatban nem működött rendesen a veséd. Sokszor eszem céklát, de ilyet nem tapasztaltam. Viszont olyat már láttam, hogy kék színűre változott a nő vizelete valamilyen gyógyszertől.

Lehet, hogy meg voltál hűlve egy kicsit.

2011. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én meg februárban jártam hasonlóan :

kakaót reggeliztem,és utána meg havat hánytam

:-)

2011. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig elszíneződik a céklától. Azt viszont nem tudom, hogy mitől nem.
2011. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Igen a vizeletbe szinte azonnal jelentkezik, amit ettél ittál.

Pld. alkohol,,,drog stb így a cékla az egy olyan festék anyagú növény ,hogy a vizeletet és a székletet is megfesti!

Ez normális!!!Nem vagy beteg akár ki írja,hülyeség!

2011. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igy van a cékla megfesti a vizeletet, teljesen normàlis.
2011. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen én is úgy tudom hogy normális
2011. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%
11,18 - ha hülyeség, akkor miért nem festi meg mindig? Ha jól működik a vese, akkor nem színeződik el a vizelet.
2011. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

beeturia a neve annak a jelenségnek, amikor a cékla fogyasztása után a vizelet pirosra, vagy rózsaszínűre színeződik. Beeturia esetén a vörös céklában lévő és a táplálékkal elfogyasztott színanyagok (betalain) a vizeletbe és a székletbe választódnak ki, amit a vörös szín jól jelez.

Többit megtalálod a Wikipédián ha beírod hogy beeturia

2011. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Viktoria Boutenko írja,hogy akinek elégtelen a gyomorsav termelődése,annak jelentkezik a cékla színe a vizeletben.És az emberek többségénél ez így van.Furcsa dolog ez,akkor is,ha manapság a "savasság"népbetegség.

Nekem is elszínezi egyébként.

2011. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
nekem gondok vannak a vesémmel de még a cékla soha nem színezte el a vizeletet,de a székletet állandóan!!!
2011. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!