Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik a köldök zsinórral?

Mi történik a köldök zsinórral?

Figyelt kérdés

Születés után azt ugye elvágják, de hát akkor "kilóg" az anyából és a gyerekből is. Eleve azt nem vágom hogy ilyenkor mi lesz az anyai résszel de az se tiszta hogy hová vezet a gyerek része. Attól hogy összecsomózzák, az ott akkor a hasfal része lesz vagy még belül be van kötve? :)


Mi volt az orvostudomány előtt? Az emberek a hasukból lógó csonkkal mászkáltak?


2011. okt. 13. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is néha foglalkoztat. Úgyhogy várom az értelmes válaszokat, pláne ha orvos is olvasgatja a kérdést, kérem írja meg tényleg hogy mi a helyzet a köldökzsinórral?
2011. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A baba felőli részére egy spec csipeszt tesznek és az a csonkocska egy idő után leszárad, a köldök begyógyul. Az erek, amik a köldökből eredtek elsorvadnak, többé nincs rájuk szükség.

Az anyai rész a méhlepényhez csatlakozik, ami a méhhez van "hozzáragadva", de a baba után ez is megszületik. Ezt a veszélyes hulladékgyűjtőbe rakják és megsemmisítik. Régen viszont megették.

2011. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A köldökcsonk, ha elkötik az újszülötTnek, kenegetni kell és pár nap múlva leszárad. Az anyai rész a méhlepénnyel együtt távozik, ha megszületik a baba, utána a méhlepény is kijön, ami ugye a köldök zsinorral van összeköttetésben!!!
2011. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Időközben leesett, hogy nem az "anyához" van kötve hanem a placentához. De hüle vagyok. :D Persze a gyerek felőli oldala tudom hogy elkötik, és leszárad és begyógyul. Vagyis nekem be van fordítva például, így szép köldököm van, nem egy csomó látszik, mint a páromnak.
2011. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszok


17 vagyok ( lehet kicsit gyerekesen fogalmaztam, de nem akartam szakszavakat keresni, pláne ha nem értem őket)


Még azt valaki mondja meg hogy ugye a köldökzsinór táplálja a gyereket, akkor az a testen belül csak csatlakozik valahova nem? pl.: gyomor? Vagy a magzat fejlődése során lezáródik szülés előtti időszakban?

Vagy a véráramba csatlakozik csak?

2011. okt. 13. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!


Az anya méhlepényéhez csatlakozik, és a vérből szívódik át a tápanyag. Nem csatlakozik a gyomorhoz :).

A magzat csak magzatvizet nyel a terhesség alatt, de azt a gyomrába és a tüdejébe is. Ez segíti a fejlődését. Ezért képződik magzatszurok (végül is széklet) a beleiben, amit ki is ürít.

2011. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Megoldódott az életem egyik nagy kérdése :D

2011. okt. 13. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért furcsa. 17 éves vagy, de még soha nem tanultatok ilyenekről biológia órán??


Csak hogy vizualizálni is tudd:

Ez a méhlepény, az a lógó rajta pedig a köldökzsinór.

[link]


Ez pedig egy kép a méhlepényről, meg a baba elhelyezkedéséről a pocakban. Itt láthatod, hogy a méhlepényt a magzat és az anya erei közösen építik fel. Olyan közel futnak egymáshoz (NEM KEVEREDNEK), hogy a tápanyagok, az oxigén és a salakanyagok szépen át tudnak egyikből a másikba.

[link]

2011. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!