Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megint fáj a gyomrom a sok...

Megint fáj a gyomrom a sok savtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt már ennél rosszabb is de akkor refluxom lett amit hosszú hónapokig gyógyszerrel kezeltek ! Nem szeretném megint elölről kezdeni ,ráadásul kisbabát szeretnénk mostanság így nem akarok gyógyszereket szedni ! Rennie-t szedek és szódabikarbónát iszom ha már nem bírom tovább de csak ideig jó !
2011. okt. 22. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A szódabikarbóna nagyon megosztja az embereket, de inkább ne. Hosszú távon nem működik a dolog, mellé ha véletlenül nem tudod egyszer felböfögni a keletkzett gázokat kirepedhet a gyomrod.

Alapból kerüld a savas ételeket, ne feküdj le étkezés után, és étkezz fordítva. Először a szilárd étel, a második, és utána a folyadék, a leves.

Amúgy reggel éhgyomorra a Salvus víz is jó rá(patikákban kapni, az íze viszont pocsék, előre szólok)

2011. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Citromos víz, sok citrommal. Én folyamatosan csak ezt iszom, és nincs semmi bajom. Én is refluxos voltam, de már nem szedem a gyógyszert, csak a citromos víz :))
2011. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Néhány kicsi szelet nyers krumplit elrágcsálsz és jobb lesz. A keményítő miatt, ami ugyanis a savlekötőkben is benne van. Csak próbáld ki nem drága és nem veszélyes. Ha nem hat, akkor próbálj mást.
2011. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, most tértem át a napi 2-ről a napi 1 gyógyszerre, így diétázom, főleg leveseket eszem sok zöldséggel, úgy érzem ez jót tesz. Kerüld az édességet, paradicsomos ételeket, kávét, cigit. Én pl. a tejfölös és citromos dolgokat sem bírom, lángol tőle a gyomrom, viszont az Activia bejött, minden este eszem egy natur activiát és tegnap elmulasztotta a hányingerem, érdekes módon ettől nincs savam. Salvus vizet nem próbáltad?
2011. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jelenleg is ezt iszogatom ami jót tesz de csak rövid időre !
2011. okt. 25. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!