Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy ennyire nem...

Mitől lehet, hogy ennyire nem bírom az alkoholt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Sosem bírtam az alkoholt és nem is ittam sokat, mert nem szeretem és ráadásul nagyon hamar ko. leszek tőle. A csúcsot tegnap értem el mikor buliban voltam a barátokkal és megittam 2 pohár pezsgőt. Utána pedig összeestem és azt se tudtam hol vagyok mikor felébredtem. Azon túl, hogy holt ciki volt, kíváncsi vagyok, hogy ez mitől lehet. Ha elkezdek inni olyan furcsa érzésem lesz. Összeszorul a gyomrom mikor félek vagy izgulok, olyan mintha keresztbe állna a szemem, nincs egyensúlyom, szédülök és bizseregnek a végtagjaim. Aztán ha tovább iszok összeesek és másnap is teljesen kész vagyok. Pedig tegnap csak 2 pohár pezsgő volt... mit lehetne ez ellen tenni?
2011. okt. 22. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kéne tenni ellene?Nincs ezzel semmi gond,sokan vannak így az ivással.Nem kötelező szeszt innod,ihatsz gyümölcslét vagy teát.Amúgy az éjszaka nyertese mindig az,aki a legkevesebbet iszik :)

Amúgy népcsoportokként is vannak eltérések,pl a japánokban ez a lebontóenzim más és ők sem bírják,ezért isszák a szakét,ami nekünk magyaroknak olyan gyenge mint a szemcsepp :)

2011. okt. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem baj! Sőt! Senki nem mondta, hogy muszáj innod alkoholt!
2011. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem muszáj innom, nem erről van szó... inni sem szeretek, csak néha jól esne, + azért illendő elfogadni ha valaki mondjuk hoz nekem egy vodka narancsot vagy akármit. És utána meg elég kellemetlen szituációkba kerülök. Ezért voltam kiváncsi, hogy mit lehet ez ellen tenni.
2011. okt. 23. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Enni kell előtte, lehetőleg zsírosat. Nem mintha hátrány lenne, ha nem iszol. Én sem iszok, és magasról teszek arra, hogy kinek mi a véleménye erről :)
2011. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 walholl ***** válasza:
Sok C vitamin. Az segít a másnaposság elleni harcban is. Amúgy én jól bírom (kivétel pezsgő), de sosem iszom. Éves szinten 3-4 citromos sör, szerintem nem tétel. Szerintem nem sértesz meg azzal senkit ha közlöd vele, hogy iszol alkoholt. Ha valaki emiatt hülyének néz, nyugodtan képeld fel. Ha ilyen hatással van rád az ital ne kényszerítsd rá magad a fogyasztására. Helyette tegyél rá magasról, hogy ki mit fog gondolni, ha visszautasítod.
2011. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 walholl ***** válasza:

*nem iszol

Logikus, de ha már lemaradt...

2011. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!