Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a mentálhigiéné...

Mi a különbség a mentálhigiéné (azt hiszem ez a neve) és a pszichológia között?

Figyelt kérdés
vagyis pontosabban arra vagyok kíváncsi hogy miben különbözik egy pszichiáter és egy mentálhigiénés lelkigondozó munkája?
2011. nov. 3. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

A pszichiáter különböző elmebántalmakban szenvedő emberekkel foglalkozik,a mentálhigiénés szakemberkék mind a testi,mind a környezeti higiéniával,tisztasággal foglalkoznak..értem ezalatt,hogy milyen az adott környezet amelyben egy ember él. Kórházban például azt nézik,hogy minden az szepszis-antiszepszis(fertőzés elkerülése) szabályainak megfelelően vannak-e betartva...


Ez az én saját egyéni véleményem.

Remélem tudtam segíteni..19/L (ápoló tanuló)

2011. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen...igy már nagyjábol értem :)

és akkor pl ha vki depressziós ,azzal melyik foglalkozik? o.O

2011. nov. 3. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pszihologia,gyogyit,a mentalhigiena pedig a mentalis egeszseg megtartasat jelenti.Javitsatok ki,hanem igy van.

[link]

2011. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nincs mit :) a pszichiáter foglalkozik a depressziósokkal is! A pszichológus meg a pszichiáter közötti különbség meg az,hogy az első csak beszélget a betegekkel,foglalkozik velük addig a pszichiáter különböző gyógyszeres kezeléseknek is alávetheti őket!
2011. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pszichológust és a pszichátert ne keverjük össze kérem szépen
2012. aug. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az első válaszoló sajnos nagy butaságot írt.

A mentálhigiéné a lélek egészségével foglalkozik, semmi köze a higiéniához.


A neten kb. 2 perc alatt ezeket a leírásokat találtam:


"A mentálhigiéné minden olyan tevékenység, melynek célja az egészséges lelki élet kialakítása és megtartása, továbbá olyan tudomány, amely támogatja és elősegíti a mentális egészséget és a mentális betegségek megelőzését

A pszichológus olyan személy, aki egyetemen pszichológia szakos diplomát szerzett, és a gyakorlatban, az oktatásban, a kutatásban e tudomány elveit és módszereit hivatásszerűen alkalmazza. A pszichiáterrel ellentétben nem orvos. Tanácsadással, illetve a mentális zavarok gyógyításával foglalkoznak, de olyan kevésbé közismert feladatokat is ellátnak, mint például az iskolai, szervezeti konfliktusok megoldása; szervezetfejlesztés; fejlődésben elmaradott gyerekek fejlődésének segítése, stb…


A pszichiáter olyan orvos, aki rendelkezik pszichiátriai szakképesítéssel. Ő gyógyszert is írhat fel, míg a pszichológus nem."

2014. szept. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
UI: ha valaki depressziós, annak első körben mentálhigiénés szakembert vagy pszichológust kellene felkeresnie, akik szükség esetén átirányítják pszichiáterhez.
2014. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!