Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon száraz a kezem! Mitől...

Nagyon száraz a kezem! Mitől lehet, mitől múlna el? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Már kiskoromtól kezdve mindig nagyon száraz a kezem. Nem csak hidegben, nyáron a legnagyobb melegben is. Szerintem normális mennyiségű folyadékot viszek be. Hiába kenem be, csak egy kicsit lesz jobb, és ha nem kenem be egy nap, már ugyan olyan száraz.. Mitől múlhatna el? Inkább házi praktikáknak örülnék, mint krémeknek.

Ezenkívül az ajkaim is nagyon szárazak, de tegnap kentem rá mézet és mára egy kicsit jobb lett. Ha a kezemre kennék, akkor a kezem is jobban lenne, vagy inkább ne is próbáljam ki?:D Esetleg nézessem meg bőrgyógyásszal?


2011. nov. 5. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

egy krémet tudok javasolni, hasonlóan kegyetlenül száraz a kezem, nekem a Neutrogena kézkrém koncentrátum nagyon bevált. ha kened rendszeresen, akkor elmúlik a probléma.

ha praktikát szeretnél, tessék: pisild le a kezed, a régiek azt mondják, jót tesz a száraz bőrnek. hát, nekem nem vált be... :)

[link]

2011. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Kérdezted, hogy a mézzel való bekenés hatékony gyógyír lehet-e a kezeiden tapasztalt bőrszárazságodra. A mézzel kapcsolatban több dolog is eszembe jutott: amikor apum háta nagyon fájt, akkor anyum mézzel bekente a testfelületet, erre káposztaleveleket helyezett, ezekre nylont, majd lepedőt. Egész éjszakára rajta kellett hagyni a pakolást és apum elmondása alapján nagyon hasznos volt ez a gyógymód.

Nagymamámnak pedig ugyanez a mézes + káposztás anyag volt a kezeire kenve, ráhúzva kesztyű; ő is fájdalomcsillapításra használta.

Párom pedig a talpán levő bőrkeményedésére használt mézes pakolást, egyszerűen bekente a talpait mézzel, majd ráhúzott egy-egy nylont a lábaira és így volt egész éjszaka, nagyon tetszett neki és eredményes is volt a kis kúrája.

Igaz, hogy az előbbiekben felsorolt esetekben a mézet fájdalomcsillapításra használták az ismerőseim, de azt kérdezted, hogy kipróbáld-e azt, hogy a kézbőrödre mézet kensz - én a fenti példákkal azt szerettem volna bemutatni, hogy nyugodtan magadra kenheted a mézet, bajod biztosan nem lesz! (Nincs mézre allergiád, ugye?)

Kéz bőrére éjszakára kenhetsz hidegen sajtolt olajakat is, nem csak a mézet lehet kipróbálni.

Ezen az oldalon sok hidegen sajtolt olaj leírását megtalálhatod: [link]

Ezeket az olajakat belsőleg és külsőleg is szabad használni! Szerintem olvasd el a különböző olajak leírását az előbbi linken, biztosan fogsz olyat találni, amelyikkel kapcsolatban azt fogod érezni, hogy az kell neked!

Korábban néha használtam olíva olajat (kizárólag hidegen sajtoltat szabad venni), amikor száraz volt a kézbőröm és nekem az is bevált, de mostanában annyi fajta hidegen sajtolt magyar étolaj is kapható az üzletekben, hogy inkább magyar termék mellett szoktam dönteni.

Az aromax.hu oldalán is találhatsz hidegen sajtolt olajakat, egyszerűen nekem a solioetolaj.hu nekem jobban tetszik. (Ne lepődj meg azon, hogy étolajnak hívják ezeket az olajakat, ettől függetlenül ugyanezeket használhatod bőrápoláshoz, közvetlenül bőrre!)

Amennyiben éjszakára bekened a bőrödet olajjal, vehetsz fel rá valamilyen kesztyűt, hogy ne olajozd össze a környezetedet.

Vannak olyan illóolajak is, amelyek bőrregeneráló hatásúak, de ha ezeket éjszaka használod, akkor figyelj oda arra, hogy ne élénkítő hatású gyógynövények illóolajait használd - ha aludni szeretnél :-) és nagyon fontos, hogy ha a hidegen sajtolt olajba keversz illóolajat, akkor utóbbiakból csak pár cseppet tegyél a bázisolajhoz.

(Könyvtárból kölcsönözhetsz ki könyvet ebben a témában, ha szeretnél olvasni, ajánlom Biegelbauer Pál: Gyógyító illatok című könyvét. Rövidke könyvecske ez és tartalmazza az alapokat, szerintem hasznos lehet elolvasnod.)

2012. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!