Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 évesen még / mennyit nő /...

16 évesen még / mennyit nő / het az ember?

Figyelt kérdés
16/F 170cm
2011. nov. 17. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni, ha még nem tetted, attól nagyot lehet nőni (én 22 évesen nőttem tőle 182-ről 184-re).
2011. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bánomisén ***** válasza:
Embertől függ. A fiúk kb. 24 éves korukig nőhetnek, de az utolsó években lassabb ütemben, mint korábban. Néhány centit biztos nőhetsz még, de 190 centis már nem leszel, azt biztos.
2011. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 14 éves koromban hirtelen nőttem 20-30 centit pár hónap alatt.... Ez teljesen egyénfüggő.
2011. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már évek óta sportolok.

Nem is akarok 190 cm lenni ..

körülbelül 180 cm-t szeretném elérni, mennyi az esélye ennek?

2011. nov. 17. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

:)

én ugyan lány vagyok, most 18 éves. :D

16évesen 158cm voltam, 17 évesen 160. :D 18 vagyok, és 162-3cm lettem :D szóval, nőhetsz még, ti fiúk úgyis magasabbra meg gyorsabban nőttök. én pl nem hittem volna, hogy leszek valaha 160cm felett, és ezt az orvosok is megmondták(haha,de nem lett igazuk!), hogy kistermetű leszek mindig :D örülök, hogy nem igy van(lesz :D)

2011. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18.56: Nem csak a fiúk nőhetek és nem csak 24 éves korig. Én nő vagyok, 16 évesen kezdtem nőni - nagyon későn érő vagyok -, és még 25 évesen is nőttem. 178 cm vagyok; a magyar női populációban, ahol 165 cm az átlagmagasság, meglehetősen magasnak számítok.


Kérdező: attól függ, hogy mennyire vagy későn vagy korán érő. Ezt onnan tudod, hogy körbenézel a családodban, különönsen a férfi felmenőid között, és megkérdezgeted őket, hogy ők mikor nőttek és mennyit, meddig. Nem csak a közvetelenk számítanak (apa, nagybácsi, báty), hanem a távolabbiak is pl. nagyapa, dédapa, ükapa (atavizmus).


Arra is érdemes figyelni, hogy mikor nőttél nagyon sokat. Ha 12 éves kor körül és 14 után már alig, akkor korán érő vagy valószínűleg, és várható, hogy már csak egy-két centit fogsz nőni, bámrit is eszel vagy teszel.


De ha történetesen olyan genetikai anyaggal bírsz, hogy későn érő vagy, mint az apám, aki 16 évesen kicsi volt, 17 évesen közepes termetű, 18 évesen pedig már magas - mert ő is 12-15 cm-t nőtt egy évben, akárcsak a lánya -, akkor van még remény. :)

2011. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!