Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a bütyök valójában és...

Mi az a bütyök valójában és miért fáj annyira? Lehet vele valamit kezdeni? (a kényelmes cipőn kívül, mert az önmagában nem elég)

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyukámnak leműtötték.
2009. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gerinferdülésem miatt alakult ki, tehát a rossz testtartás okozza (lúdtalp is). Csontok elmozdulása a helytelen tartás következtében, vagy komolyabb esetben csontkinövés is.

Gyulladás, fájdalom esetén jegelés és nyugalomba helyezés jó hatású. Súlyos panaszok esetén orvoshoz kell fordulni, aki szteroidot (az ízületbe injekciózva) ill. más gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító gyógyszereket alkalmazhat. Olyan speciális cipőt javasolhat, amely a láb statikáját helyre próbálja állítani.

Súlyos esetben korrekciós műtéttől várható végleges gyógyulás: a csontkinövés levésése, a lábközépcsont tengelyének visszaigazítása és a nagylábujj korrekciós helyzetét biztosító ínáthelyezések adnak jó eredményt. A műtét hátránya, hogy az utókezelése elég hosszadalmas, 6-8 hét, de ideális esetben hosszú távra megoldja a problémát - ezeket már egy orvosi lapról vágtam ki neked.


Mivel a műtétre nem szívesen szánnám rá magam, inkább olyan tornába kezdtem, ami nyújta a gerincet. Heti háromszor egy órában végzem több éve, és (most lekopogtam:)) nem fáj azóta.

2009. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. máj. 11. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még csak 25 vagyok, de annyira fájt, hogy belevágtam a műtétbe. Tavaly műtötték az egyiket, idén szept-ben fogják a másikat. Nagyon necces procedúra, egy 15 centis merevítő drót volt a lábamban 6 hétig, közlekedni alig tudtam, egy zuhanysapkát tömtem ki sálakkal, nagyon megalázó volt. Depisen feküdtem otthon nyáron. Mivel nem tudsz gördülni rajta, még papucsba sem lehet bújni, mert nyomja a tetejét. Idén suliba kell majd járnom vele még okt-ben is, idegileg kész leszek, de nem volt más megoldás
2009. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!