Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb. mennyi idő alatt gyógyul...

Kb. mennyi idő alatt gyógyul az ujj zúzódása?

Figyelt kérdés

Tegnap történt és ma mentem orvoshoz vele. Fém sínbe tették az ujjam és az egész kézejemet bekötözzék.

Már most rossz érzés, mert ugye az ujjamat nem igazán tudtam kiegyenesíteni se behajlítani, így köztes állapotba volt és úgy tették rá a sínt is. Most már persze, amikor nem tudom mozgatni úgy érzem, hogy tudnám.

Kedden kell majd visszamennem. Addigra meggyógyul a zúzódás? Mennyi idő lesz kb.? Utána mit kell csinálni? Vagy mit nem?


2011. nov. 22. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly két hétig volt ugyanilyen fémsínben az ujjam zúzódás miatt, mint most neked. De még utána is csak nagyon lassan kezdett rendesen hajolni meg mozogni a sérült ujjam, szóval ez sajnos hosszadalmas folyamat. Amíg sínben van, addig nem is kell, hogy mozogjon, a rögzítés, nyugalomba helyezés jót tesz neki.

De ne ijedj majd meg, amikor leveszik a sínt és úgy érzed, alig tudod mozgatni. Lassan kell majd utána bemozgatni, tornáztatni az ujjad, meg szoktak rá kenőcsöket is ajánlani, ami majd segíti a gyógyulást. Nekem a fekete nadálytő krém nagyon bevált.

Jobbulást!

2011. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt!

Remélem nem teszik vissza a sínt kedden. Már most nagyon rossz érzés, időnként zsibbad az ujjam, mivel egyáltalán nem mozog, meg azért a fémnek van egy kis súlya. Ráadásul az csuklómig be van kötve a kezem, szinte semmit nem tudok csinálni. :(

A fekete nadálytő krémet ajánlották nekem is a gyógyszertárban! Remélem kedden már jobb lesz az ujjam és nem kell visszatenni a sínt.

16/L

2011. nov. 23. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már nem teszik vissza a sínt, hiszen nincs törésről vagy repedésről szó. Húzódás, zúzódás esetén csak pihentető jelleggel szokták egy-két hétre sínbe vagy gipszbe tenni a sérült végtagot. Én már megjártam ezzel párszor :(


Melyik ujjadat intézted el amúgy?

2011. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Húú, ritka rossz beteg vagyok, számolom a napokat:D

A bal mutatóujjam zúzódott, még szerencse, hogy jobb kezes vagyok. :)

2011. nov. 24. 18:14
 5/6 Paulis Imre válasza:
Én velem is ez történt csak nekem a kisujjam zúzódott meg de nem voltam vele orvosnál és helyre jött. Hát dolgozni nehéz volt de nem olyan fájdalmas.
2011. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Holnap lesz két hete szerdán, hogy odacsuktam az ujjam a kocsi ajtóhoz. Voltam röntgenen, nem törött el.

Vasárnapra már nagyon fájt és bedagadt a körmömház mellett és egyre sötétebb lett, múlt héten hétfőn átfúrta a körmöm, hogy a vér ki tudjon jönni. Jobb lett. Nekem nem tették sínbe. Viszont még mindig be van dagadva, nehezen mozog, nem tudom ugyanannyira behajlítani mint a másik hüvelykujjam és zsibbad is. Ez normális szerintetek?

Válaszokat előre is köszönöm!

2022. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!