Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teljes egy hete nem aludtam -...

Teljes egy hete nem aludtam - ebbe belehalhatok?

Figyelt kérdés

Már több, mint 180 órája nem aludtam semennyit. Egyetlen percet sem. Hiába fekszek le, sötétítek el és csukom be a szemem, nem megy. Éjszakánként olvasok meg tévézek, netezek, próbálom elütni az időt. Nem érzem magam fáradtnak, kimerültnek, de kifejezetten frissnek sem. Tegnap óta azt veszem észre, hogy a rövidtávú memóriám kezd egy kicsit kihagyni és néha olyan érzésem van, mintha lebegnék.


Olvastam, hogy inszomniába nem lehet belehalni, de most egy kicsit mégis kezdek beparázni.


Mit lehetne tenni?


2011. nov. 23. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már a harmadik napon el mentem volna orvoshoz. Még most sem késő.
2011. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most lebegsz, aztan elszallsz! FEltetlen menj orvoshoz, ez mar a kimerultseg jele!
2011. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hét nem alvás után már a pszichiátrián feküdtem. Bele nem haltam, csak majdnem megkattantam.
2011. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kétlem ezt az egy hetes nem alvást. Biztos azért időközben szunyókáltál kicsit. és rövidnek tűnt az eltelt idő.

Azt gondolom ,nem helyes olvasgatni, agyalni, válaszokra várni. Ha valós a történet, keress orvolst.

2011. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem halhatsz bele. Van halálos álmatlanság, ami egy genetikai betegség és az egész világon kb. 40 családot, 100 embert érint, elsősorban Olaszországban. Csakhogy ez a betegség nem olyan, mint amit leírsz.


Nyilvánvalóan tévedés, hogy 180 órája ébren vagy. Már 2,5-3 nap ébrenlét után is az a helyzet, hogy az ember minden lehetséges pillanatban alszik egy kicsit, akár néhány másodperces mikroalvások ("bucizások") erejéig. Pont ezért nem lehet egyébként belehalni az alváshiányba, mert az tartósan nem is lehetséges.


Ha valóban 180 órája ébren lennél, akkor csak járva-kelve tudnál ébren maradni. Ha leülnél begépelni ezt a kérdést, akkor rábuknál a billentyűzetre és elaludnál. Meg amúgy is olyan kásás lenne az agyad, hogy az első mondattal se végeznél tíz perc alatt.


A te betegséged a pszeudoinszomnia lehet, amikor az ember alszik ugyan (bár keveset), de úgy emlékszik, mintha nem aludt volna. Nap közben pár másodperces mikroalvások, éjjel fél vagy 1-2 órás alvások felszínen tudnak tartani jó ideig, és közben észre se veszed, hogy aludtál. Fontos, hogy ebben az állapotban ne vezess gépkocsit. Fordulj orvoshoz.

2011. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne lenne lehetséges? van egy pali aki 11 napig nem aludt egy percet sem az a világrekord. Egyébként nekem volt olyan h vagy 3 nap alatt aludtam ilyen 1-2 orát akormár elég hülyén vert a szivem meg mentem is orvoshoz adott nyugtatót de nemakartam bevenni me rászokok szoval inkább visszaálltam szép lassan el kell menned úszni csak az segít mással ne is próbálkozz fáradj ki annyira hogy ne tudj mozogni és elfogsz aludni nehezen de elfogsz. Jah és ne hajnal 4kor feküdj le mer ha reggel van már nemtudsz aludni a kinti zajoktól max 1-ig legyél fenn probáld meg meg mondjuk agykontroll is segit ha nem aludtál éjszaka az pihenteti az agyad és ugy kilehet bírni meg pl meditáció is jó próbálj ilyeneket mindennap csináld és beválik egyidő után. 20/f
2012. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!