Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rokkantsági nyugdijat meg...

Rokkantsági nyugdijat meg kell változtatni, ha eléri a rokkant a nyugdijas korhatárt?

Figyelt kérdés

1990-től vagyok rokkant.1945-ben születtem.igy már betöltöttem a nyugdijkorhatárt.

akkor kérésemre ,hogy soroljanak az öregségi nyugdijba elutasitották,hogy ez igy marag véglegesen.

Most azt hallottam mégsm ugy kellet volna lenni.

Mi az igazság és hol kell ezt elinditani.,

Vagy lessz -e ebből kártérités az elmult évek kifizetéi különbözet miatt?


2011. nov. 30. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

elméletileg igen,a rokkantnyugdíjas az a mostani szabályozás szerint rokkantnyugdíjas marad örökre,amennyire tudom.

Kérdés: végleges a rokkantnyugdíjas státuszod?

Ha nem,akkor érdemes a következő felülvizsgálat előtt benyújtanod egy kérvényt,amiben leírod,hogy figyelemmel az életkorodra,és arra a tényre,hogy elérted a jelenleg érvényes nyugdíjkorhatárt,szeretnéd kérni a státuszod véglegesítését... és ha nincs semmi jogi gikszer,és az állambácsi se éhes annyira(arra gondolok,hogy most hogy üres az államkassza,minden rokkantnyugdíjas-én is- reszkethet,hogy az marad-e...teszem hozzá,nekem kiskoromban súlyos agyműtétem volt,emiatt nem emelhetek nehezet,semmi fizikai melót nem végezhetek és matekhez tök hülye vagyok meg mindenhez ami logika)...


Az NRSZH(a köznyelvben csak ORSZI,ahogy a honlapjuk címe is utal erre: [link] foglalkozik ezzel most.Gondolom onnan az ORSZI név,hogy régebben -pár éve- még így hívták ezt az ellenőrző szervet.

Minden orvosi papírt kérni fognak,amid csak valaha is volt,erre számíts...meg esetleg arra is,hogy utóljára még egyszer behívnak és alapos kivizsgálást végeznek,végeztetnek rajtad...a fejedtől a szíveden át a veséden keresztül a májadon át a vastagbeledig bezárólag,szóval A-tól Z-ig.

2011. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hamarosan automatikusan át fogsz kerülni az öregségi nyugdíjas kategóriába, ha korbetöltött vagy. Erről majd értesítenek is. A jelenlegi értéket fogod nyugdíjként kapni.
2011. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod,és meg is történt az át ,,keresztelés"akaratom-akaratunk ellenére.

Csak a kereszt szülők ellfelejtették az ajándékot.ami a 67%-os rok,nyugdij és 100%-os öregségi nyugdij különbözet .megint az államot illeti?

2012. febr. 7. 04:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!