Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Születéskor diagnosztizáltak...

Születéskor diagnosztizáltak nálam szívbillentyű prolapsust. Lehet-e sportolni aktívan?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig félévente jártam,majd évente kontrollra, de mindegyik papíromon ez áll: spec. teendő nincs.

Panaszom nincs jelenleg sem (3-4 alkalommal volt mellkasi fájdalmam, de nem túl erős, és évekkel ezelőtt).


A kérdésem az, hogy ezzel az "enyhe" prolapsussal sportolhatok-e aktívan? Gondolok a futásra (hosszútáv, 6-8 km), biciklizésre (szintén hosszútávon szeretek kerékpározni, inkább erdei utakon 20-30km),valamint otthoni súlyzózásra, esetleg kondira.

Mindezeket szoktam is csinálni, csak szeretném heti több alkalomra növelni az "edzéseket" és tartósan hosszútávra gondolnám.


És ha esetleg kialakul a "sportszív", az mennyire káros a prolapsusra nézve?

Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 10. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre szakember tudja megadni a megfelelő választ. Felelősségteljesen tanácsot adni nem tudok. Szív ultrahang vizsgálatot kérj, és ott az orvos a lelet birtokában meg fogja mondani mennyire terhelheted magad. Ha nem szedsz szívgyógyszert és vízhajtót, valamint még fiatal vagy, valószínűleg egy lájtosabb sport nem fog ártani. Gondolok például az úszásra, táncra, túrázásra, kerékpározásra.
2011. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erről a sportorvost kérdezd. Nehogy úgy járj, mint sok focista és más sportolók, akik a pályán haltak meg. Gondold meg a futógépen a 60-as pulzus képes fölmenni 160-ra. Gondolod a te szíved ezt a megterhelést bírná?
2011. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a szív probléma ritmuszavar tünettel szokott megnyilvánulni. Ha jól tudom. Ha ritmus zavarod van, akkor én úgy gondolom, hogy csak nagyon enyhe sportolás és nem aktívan. otthonra bicikli, vagy futó pad, de sokat segít az úszás is, de nem versenyszerűen
2011. dec. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!