Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás? A vágatás segít?

Valaki : kérdése:

Hajhullás? A vágatás segít?

Figyelt kérdés
Vállig érő hajam van egyszer melítoztattam. Ha beletúrok,vagy ilyesmi,csak egy-két szál marad a kezemben,de mindenhol találok egy-egy szálat. A függönyön,a pulcsimon,az egész lakásban mindenhol az én hajam van... Akkor ez most hajhullás? Ha igen,akkor mit csináljak vele? A vágatás segít? vagy milyen vitamint szedjek?
2011. dec. 11. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Napi 50 szál körüli mennyiség normális, ha napi 100 szál kihullik, akkor beszélhetünk komolyabb hajhullásról.


A vágatás nem segít, annak semmi köze hozzá.


A különböző vitaminok (Biovanne, Revalid, HairClinic)szedése vagy beválik vagy nem, megoszlóak a vélemények. Én Biovanne-t szedtem 3 hónapig, semmi változás nem történt.


A legjobb az lenne ha elmennél és kivizsgáltatnád magad. Kezdetben egy vérvétel is megteszi. Akár egy rossz fog is okozhatja, de rengeteg más egyéb ok is állhat a háttérben.

2011. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Bánfinak vannak hajhullást csökkentő készítményei, amik tényleg használnak, szerintem nem ártana kipróbálnod. Egyébként valószínűleg a festéktől, vagy annak valamelyik összetevőjétől hullik, ha később akarod festetni, lehetőleg válassz mást.
2011. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a hajhullásnak ezer oka lehet, lehet csak sima stressz okozza, pajzsmirigy gondok, vitamin hiány, vashiány, attól is lehet ha nem eszel semmi húst (vega vagy), cracktől, hormonális ingadozás, rossz vérkeringés, foggyulladás vagy lyukas fog, bőrfertőzés, stb....
2011. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jaja a Bánfiról én is jókat hallottam.
2011. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer rettenetesen hullot a hajam majdnem négy hónapig. Eléggé az elején elmentem a bőrgyógyászhoz, aki azt kérdezte: "megszámolta?" Csak néztem rá. Azt mondta 200 szál felett beszélünk kóros hajhullásról, amit már kezelni kell. Amit adott,semmit nem használt. Aztán négy hónap után elmúlt úgy, ahogy jött. Utólag jöttem rá, hogy egy több hónapig tartó stressz lehetett a kiváltó ok. A különféle szerekre meg se nyikkant.
2011. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én gondoltam arra is,hogy kicsit keveset ittam mostanában... Attól is lehet? Kb. 3 hónapig napi 1 pohár vizet ittam meg...
2011. dec. 11. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!