Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az LSD-től tényleg úgy maradha...

Az LSD-től tényleg úgy maradhat az ember?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy aki LSD-t használ, az esetleg "úgy marad". Ez azt jelenti, hogy soha nem jön ki a trip-ből, és élete végéig hallucinál?

A többi pszichedelikusra is vonatkozik, vagy csak a bélyegre?

Egyébként rákerestem a neten, de nincs túl sok infó a témáról. Szinte az összes ilyen hozzászólás annyiból ált, hogy "hülye drogos, majd úgy maradsz", de szakirodalomban nem találtam hasonlót.


2011. dec. 16. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Ha valakinek alapból gyengébb a mentális egészsége, akkor ezek a drogok csak lökést adnak a megkattanáshoz. Lehet, hogy ha nem drogozott volna akkor egészségesen éli le az életét.

Sajnos ezeket a mentális problémákat nem nagyon lehet előzetesen felmérni, ha még nem jöttek elő a "tünetek" (pl. szorongás, depresszió stb.)

Az egészséges embernek nem igazán okoz gondot az egyszer kipróbálom drog, de nem mindig lehet tudni, hogy ki az aki nyugodtan kipróbálhatja, és ki az aki nem.

2011. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem maradhat úgy a használója. Viszont az emberi szervezet eltárolhatja a drog molekuláit, amik később - akár évek múlva is - kiszabadulhatnak, egy-egy flasht okozva. Hozzáértők elmondják pontosan, hogy is működik ez.
2011. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezekről tudok, de nem pont ezekre gondoltam.

Pl. még anno, középiskolás koromban drogprevención a hapsi mesélte, hogy az egyik gyerek már évek óta a gumiszobában van, mert az LSD hatása nem múlt el nála, másfél éve egy bad trip részese. Konkrétan azt hiszi, hogy ő egy eper, akit mindenki meg akar enni, és az orvosok nem tudják "kiszedni" ebből az állapotból.

2011. dec. 16. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem maradhat úgy. egyrészt hiteles (!) forrásból még én se hallottam/olvastam ilyet, másrészt saját tapasztalat, harmadrészt vegyes ismeretségi kör, ahol van epilepsziástól a skizofrénen át a depressziósig mindenki, és volt akinek halálosan rossz tripje volt bélyegtől, de mind kiheverték.


bonus: hallottam azt a sztorit is sokszor, hogy betripelve kilépett valaki az ablakon. nos az újságok szerint ez az egyetlen illető Frank Olson volt, aki részt vette a CIA MK-ULTRA kísérleti programjában, és azóta már bebizonyosodott, hogy meggyilkolták, volt a disco-n.

2011. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont a hetekben mesélte egy barátom, hogy egy közös ismerősünk likvid LSD-d evett/ivott (?), talán 18 cseppet mondott (1 bélyegen átlagosan egy csepp van), és persze nem tudom, hogy ez mennyire túlzás, a lényeg az, hogy nagyon sok volt, és a srác napokig (hetekig?) be volt kattanva, de ő is kiheverte, most már semmi baja nincs. (Azon kívül, hogy alapból hülye, hogy mérték nélkül LSD-zik...)
2011. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
az epres téma hihető abban az adott 8-12 órában amikor a lap dolgozik , de utána nem ! Rajta lehet maradni a papíron de annak köze sincs ahhoz , hogy hallucinál egész hátralevő életében , ez a változásokról szól . A prevenciós formák az LSD témánál mindig előhúznak valami gyümölcsös sztorit , érdekes ... summa summára a prevenciósoknak az a dolga h elrettentsen a kipróbálástól
2012. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!