Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adnátok létszíves tanácsokat...

Adnátok létszíves tanácsokat kondizással kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Nos, tervezem régóta már, el kéne kezdenem gyúrni, ugyanis szeretnék jobb külsőt kölcsönözni.Mindemellett nem ártana valamit edzenem a helyes közérzet érdekében.

Jelenleg évek óta 64-65kg 183cm vagyok, hízásra nem vagyok hajlamos. :)

26-os karom van, főként ezen szeretnék változtatni.30-40 közé kívánnám feltornászni. Ennek megfelelően a többi fertájamat is egységesen.

Heti 2-3-szor mennék konditerembe, ami szerintem elegendő, de javítsatok ki, ha nem.

Mennyi idő még a karom eléri a 35 körüli szintet?

Tudom a türelmen s kitartáson múlik minden, de roppant mód kíváncsi lennék rá.

Étrendet nem teljesen tudnám befolyásolni, mert jelen pillanat nem én rendelkezek a konyha fennhatóságával.

Tömegnövelőt kellene szednem? (remélem ezek semmilyen módon nem károsítanak)

Jaj igen a kor lemaradt, 17/F.


Segítségetek köszönöm szépen! :)


2011. dec. 25. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég összetett a kérdésed, de igyekszem megválaszolni, remélem hasznos lesz.

Jól teszed, hogy elkezded a kondit, nagyon jó elhatározás. Mindenekelőtt javaslom, hogy olvasd el interneten a testépítés alapismereteit, itt sok hasznos dolgot találsz, egy picit tud benned rendeződni a kép.

Az, hogy hízásra nem vagy hajlamos, annyiban befolyásolhat, illetve befolyásol, hogy majd picit nehezebben tudsz magadra izmot pakolni. Én is nehezen hízó voltam/vagyok különben, de ennek semmi hátrányát nem érezm 8 éves edzésmúlt után sem.

Kitartás kérdése, mennyi idő alatt éred el a kívánt 35-40-es kart. Nagyban függ az edzéstől, attól hogy a tested mennyi idő alatt képes regenerálódni, genetikától, táplálkozástól. A táplálkozást mondjuk bármennyire is nehéz, rendbe kell rakni nem is kicsit, ha szép eredményeket akarsz. Neked elsősorban tömegnövelő étrendre lenne szükséges, amiben főleg a szénhidrát játszik szerepet. Ezenkívül elengedhetetlen a megfelelő fehérjebevitel, és a megfelelő vitaminbevitel. Ezek az építőkövek végülis. Nem véletlenül mondják, hogy a kondi egy olyan sport ami 70-30%-ban oszlik meg. Ebből 70 százalék az étkezés, 30 százalékot tesz csak ki az edzés. Ezt is el tudod olvasni az alapismeretekben.

Tudom, hogy amikor az ember a szüleivel él, és ameddig azt kell ennie szinte törvényszerúen, amit mindenki is eszik otthon, addig kicsit nehéz rendbepakolni az étrendet. Én péládul otthon állandó csatákat vívtam, ameddig otthon laktam, sose értették, miért kell annyi rizst ennem, mért nem eszem meg, ha a gyorsétteremből hozatunk valamit, stb. Viszont sajnos néha szembe kell szállnunk ezekkel a dolgokkal.

A tömegnövelő nem egy rossz dolog akkor ha van normális étrended. A tömegnövelőtől nem lesz semmi bajod, egy gyakorlatilag étel, folyékony formában. Teljesen leegyszerűsítve olyan mintha "meginnál" egy nagy tál csirkét rizzsel. A tömegnövelő bár nagyon jó dolog, és tud is hozni kilókat, de egy meghatározott étrned kell, a tömegnövelő egy KIEGÉSZÍTŐ, ami segít, hogy maximálisan jó legyen az étrended. Önmagában semmit nem fog érni. Olvasd el az alapismereteket, ha van kérdésed, írhatsz nekem privátot is akár, szívesen válaszolok!

2011. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!