Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka a migrénnek?

Molnár Anetta kérdése:

Mi lehet az oka a migrénnek?

Figyelt kérdés
Húgom 14 éves, és kb. 6 éve diagnosztizáltak nála migrént. Akkor jobbhíján azt mondták, vashiány miatt alakult ki neki. Minden lehetséges kialakulási okot végigvetek az orvosok. A mandulájára is kivettették, de nem sok javulást tapasztaltunk. Az utóbbi hónapokban azonban egyre gyakrabban, és erősödő intenzitással jelentkezik testvére migrénje. Első lépésként "nem lát", vagyis csak egy pici pontra képes fókuszálni, a látótér többi része elmosódik. Második lépés szorító, lüktető fejfájás jelentkezik. (Ehhez néha hányinger és hányás is csatlakozik.)És mostanában egy új tünet is jelentkezik a fejfájással együtt; az egyik oldal zsibbadása. Általában a kar, de néha az arc is. Eléggé megnehezíti testvérem mindennapjait ez a "betegség". Sokan mondták már nekünk, hogy a migrénnek nincs ellenszere. Be kell venni erős fejfájás csillapítókat és aludni egy sötét szobában. De szerintem nála ennél többről van szó. Ha valaki tudja, hogy mi ez, vagy ismer olyan orvost, aki elvállalná ennek az esetnek a felderítését, kérek, segítsen!
2011. dec. 26. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A migrén a világ egyik legelvetemültebb betegsége. A világ össz népességének kb. 11-12 %-a szenved tőle. Sehol a világon gyógyítani nem lehet, bár próbálkoznak vele. Csak enyhíteni lehet életmóddal/ pld. mellőzze a csokit, a vörösbort, a sajtot, a színes gyümölcsöket, az alkoholt; ne aludjon túl sokat, de ne aludjon túl keveset se, ne idegeskedjen, ne telhelje magát fizikailag, de legyen is fizikai aktivitása egyszóval:lehetőleg éljen egy üveg gömbben, valahol az óperenciás tengeren túl, ahol még a szél se fuj. Csak gyógyszerek enyhíthetik valamelyest és a körülötte élők megértése, segítsége. Nekem egyszer /ugyanez a bajom volt/ azt mondta egy klinikát vezető egyetemi tanár, hogy az előbb leírtak miatt soha többet ne adjak pénzt orvosnak, aki gyógyulást ígér, még neki sem! Ő legalább korrekt volt és igazat mondott. Én meggyógyultam egy véletlennek köszönhetően. Elmondhatom, ha írsz egy privát levelet.
2011. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én, aki évtizedeket szenvedtem a migréntől, többet tudok erről a betegségről, mint bármelyik orvos. Soha egyiknek sem hinném már el, hogy meggyógyít. Nagyjából két középkategóriás autó árát szedték ki beőlem a betegségem

alatt. A gyógymód viszonylag egyszerű és majdnem hihetetlen, de igaz! Egy osztrák plasztikai sebész mesélte

egyszer a TV-ben 2000. körül, hogy azok a nők, akik felső szemhéjplasztika után kontrollra mentek vissza, lelkendezve mesélték, hogy a korábban évek óta kezelhetetlen migrénjük vagy teljesen megszünt, vagy egészen minimálisra mérséklődött. A prof. rájött, hogy ennek oka, hogy a műtét során a felső szemhéjból kis izomcsoportokat eltávolítva blokkolja a migrént előidéző izomrostok működését, így nem jön létre a migrén. Sebészt kerestem Magyarországon ezzel a céllal, mígnem eljutottam

egy ismert plasztikai sebészhez, aki megműtött. Akkoriban ez 175 ezer forint volt /2003/, ma is ekörül van. Azóta a migrénem teljesen megszünt. Nagyon-nagyon ritkán /kb. két-három havonta/ van egy parányi fejfájásom, de az egy fél tablettával elmulasztható. Ez egy radikális szépészeti beavatkozás, de a "mellékhatása" valódi megoldást jelent a migrénre. Ne félj, szánd rá magad, mert az egész életed meg fog változni. Barátsággal egy mérhetetlenül sokat szenvedett asszony.

2012. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!