Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy átttorni...

Mit jelent az, hogy átttorni a vér-agy-hematoencefalikus gátat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, még csak középiskola, de tudom hogy az agyat tápláló hajszálerek fala jobban megszűri a vért, kevesebb anyag (káros) jut az agyszövetekbe. Ez a vér-agy gát. Milyen szövegkörnyezetben olvastad ezt?
2011. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!Koszonom a válaszod.

Egy alternatív gyógymódokkal foglalkozó újságban olvatsam azt az olvasókank feltett a kérdést,hogy:Mit jelent,hogy áttori a vér-agy gátat?

2011. dec. 30. 02:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a hematoenkefalikus kifejezést még soha életemben nem hallottam a vér-agy gátra.

Nem is igen értem, hogy sikerült ezt a szóösszetételt megalkotni.

Mivel a vér-agy gát, meg ez a "hematoencefalikus" tök ugyanazt jelentené.

Szóval mintha az lenne leírva, hogy "vér-agy-véragy gát".


Egyébként a vér-agy gátat az eret bélelő sejtek alkotják. Szorosabban zárnak, mint a szervezet más területein, és sokkal korlátozottabban engednek át anyagokat. Tehát ami máshol a szervezetedben simán átjut az érfalon, az az agyadban nem.


Az, hogy áttörni itt inkább úgy értendő, hogy átlépni. Vannak anyagok, amiknek a vér-agy gát sem akadály (pl. bizonyos gyógyszerek, drogok).

Szó szerint max. úgy lehet áttörni, ha konkrétan átszakad az ér.


Linkeld már be hol olvastad légyszi, mert fogadni mernék, hogy vmi emeletes baromság, amit azért tűzdeltek tele idegen szavakkal, hogy értelmesebbnek tűnjön...

2011. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!