Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszú séta után nagyon...

Hosszú séta után nagyon megdagadnak a lábamon a vénák, lehet hogy visszerem van?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, és gyalog járok a munkahelyre (napi 3km oda és vissza), direkt azért, hogy a napi testmozgásadagom, (hogy ha intenzíven nem is sportolok), meglegyen. Valamint melóhelyen, a lábamat felrakom az asztalra (nem csak én).


Mikor hazaérek nem rég észrevettem, hogy a lábamban a vénák (relatíve) keményre dagadtak, depresszióra és hipochondriára való hajlamom miatt, nagyon megijedtem...


Mikor az ágyra lefeküdtem és felemeltem a lábamat, a gyorsan lelohadtak a vénák. Az ágyról mikor leraktam a lábamat akkor is megdagadtak, de nem olyan keményre, mint, mikor hazajöttem.


Természetesen szétnéztem a neten, és úgy olvastam ez visszeres dolog főleg női betegség, sokáig ülés, állás miatt alakul ki, és viszonylag idős kórban. Viszont sok helyen azt írják, hogy a betegség úgy kezdődik, hogy a felszíni vénák billentyűi nem zárnak jól, ezért a mélyvénákból mozgás hatására kinyomódhat a vér a felszíni vénákbam, ahonnét az izommozgás sem, segít kinyomni a vért...


Én 23 éves fiú vagyok, felmenőim között sem emlékszem, hogy lett volna ilyesmi vagy trombozis, úgy érzem nem tartozom egyik veszélytetett kategóriába sem, de szerintetek van okom aggodalomra vagy megint csak agyrémeket képzelek be magamnak?


2012. jan. 12. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
én megkérdeznék egy dokit..nem tudom
2012. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!