Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lézerezésnél pontosan mit...

Lézerezésnél pontosan mit csinálnak? Részletek lent

Figyelt kérdés

Annyi a történet, hogy tavaly ráesett a nagylábujjamra egy súlyos tárgy. a köröm leesett és két köröm nőtt vissza amiből vadhús lett. bementem a kórházba ahol leszedték a körmöt, azóta új nő. ez kb május.


Mostanában pedig oldalt elkezdett fájni, közel 3/4 éig visszanőtt a köröm és kezd oldalra belenőni a húsba és nyomja.


A kérdés: Ha kilézereztetem a kórházban akkor oldalra nem fog nőni köröm, de akkor leszedik az egész körmöt vagy hogy működik a lézerezés????? Mert azt a fájdalmat amikor a frissen leszedett körömről a beleragadt gézt kellett leszedni nem akarom mégegyszer átélni.


2012. jan. 23. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs hogy történik, de a lézerezésnek a lényege, (legalábbis gyógyításban) hogy tühegynyi pontossággal tudnak "kezelni" valamit, ezért lehetséges szemműtéteknél is használni. Szóval kizárt, hogy leveszik a körmöt. A lézeres eljáráshoz képest a hagyományos sebészet majd' olyan mintha pattintott kővel operálnának.
2012. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Pontosan ismerem az érzést, nekem ugyan csak "simán" begyulladt körömbenövés miatt, de sajnos elhanyagoltuk, mondván majd helyrejön ha rendszeresen fertőtlenítjük. Hát nem jött helyre, nagyon csúnya lett, iszonyatosan fájt, lábujjköröm mindkét oldalán. Először én is sebésszel csináltattam, nem vette le az egészet, csak egy részét. Tényleg borzalmas élmény minimum háromnegyed évre garantálva. Később csak nem akart jó lenni, úgyhogy mi is a lézer mellett döntöttünk.

Na mármost úgy néz ki a dolog, hogy a lábujjköröm két oldalán ahol találkozik a hússal, a benőtt/gyulladt/benövésveszélyes területet kiégetik lézerrel (körmöt is, húst is). Ez érzéstelenítéssel együtt teljesen fájdalommentes, később fáj, de megközelítőleg sem annyira mint a sebészi módszer. Sokkal hamarabb gyógyul, sokkal kevésbé fáj. Nekem ha jól emlékszem kb 2-3 hónap alatt jött helyre. Azóta semmi gond nincs vele, csak annyi hogy két oldalt nem nagyon van körömágy, ami esztétikailag nem természetes kinézetű, de ez egyáltalán nem feltűnő.

Összegezve, én mindenképpen ajánlom a lézert, és sajnálom hogy nem azt választottam már elsőre.

Üdv.

2012. jan. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
3:35 vagyok, elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem úgy volt 2-3 hónap a gyógyulás, hogy mindkét oldalt végig teljesen kiégették kb félcentis sávban.
2012. jan. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!