Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha eltörött volna a vállam...

Ha eltörött volna a vállam vagy valamim azt azért érezném ugye?

Figyelt kérdés

Tudom hülye a kérdés, de elestem délelőtt (bazi nagyot) azóta nehezen emelem fel a karom, nem fáj csak épp egy idő után nekiáll remegni. Nehezen tudok vele erőt is kifejteni (még a villa belenyomása a kajába is fáradtságos) De egyáltalán nem fáj nem lila, nem duzzadt. Inkább olyan zsibbadós és érzéketlen. (plusz egy kicsit émelygek is...de szerencsére a fejem egyáltalán nem ütöttem be)

Ha ez törés lenne akkor azért fájnia kellene nem?


2012. jan. 25. 12:01
 1/10 anonim válasza:

Tünetei: felkarcsont fejének a vállnak

fokozódó, duzzanat fájdalma.

Még nem mutattad meg orvosnak?

2012. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj vele dokihoz. Valószínűleg nem törés, de sose lehet tudni, lehet, hogy elrepedt a csont.
2012. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha eltört volna az akkora fájdalom, hogy kifolyik az agyad illetve úgy ordítasz mint egy sakáll.


Az viszont hogy a villa belenyomása is fáradságos, az probléma. Ha eltört volna az rögtön, szemmel láthatóan dagad. Inkább lehet, hogy elrepedt, vagy megzúzódott. Én megmutatnám a dokinak.

2012. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az émelygést ne becsüld alá, agyrázkódáshoz nem kell feltétlenül a fejed beütni, benne van a nevében, hogy rázkódás. Egy hétig még ne mozogj, ne ugrálj hevesen és figyeld magad nem szédülsz-e, nincs-e látászavar, netán apróbb emlékezet kihagyás. Ha valamelyiket tapasztalod, azért menj el orvoshoz akkor is, ha a vállad rendbejön. Agyrázkódás tünetei egy hét késéssel még jelentkezhetnek, az émelygés (hányinger) is ide tartozik.
2012. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi megnyugodtam. Még nem mutattam dokinak, mert nem régen történt (és elmenni sincs egyelőre lehetőségem), de ha nem múlik akkor minden képen elmegyek.
2012. jan. 25. 12:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Huh azt hittem, hogy ahhoz azért be kell ütni a fejet. Köszi, akkor ezt is figyelem majd.
2012. jan. 25. 12:19
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem volt a vállam eltörve, ha úgy lenne tudnád, hidd el. Viszont lehet, hogy becsípődött valami ideg, az szokott zsibbadást okozni. Minden képpen mutasd meg orvosnak.
2012. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A törés fáj, de lágyszövetek is sérülhetnek, különösen ér-ideg képletek. Ezt támaszthatja alá a gravitációval szembeni emelési nehézség, az izomerő-csökkenés, a zsibbadás és az érzéketlenség.

Ha ideg sérül, akkor nagyobb szarban vagy, mint csonttörés esetén, és mindenképp orvosi beavatkozást igényel. tehát ha feltűnően nem múlnak a tünetek vagy rosszabbodnak, ne ide írj, hanem menj orvoshoz.

2012. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha rosszabbodik akkor minden képen elmegyek dokihoz (vagy ha nem múlik).
2012. jan. 25. 14:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Na lett valami? :)
2013. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!