Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol, mint fertőtlenítő?

Alkohol, mint fertőtlenítő?

Figyelt kérdés

Pár napja csúnyán megvágtam a kezemet konyhai belesetben, de nem volt itthon fertőtlenítő. Annyira nem volt komoly, hogy dokihoz menjek, d eki szerettem volna fertőtleníteni. Royal Vodkát találtam, és azzal fertőtlenítettem ki.

Azóta szépen gyógyul az ujjam :D


Mit gondoltok, fertőtlenítő hiányában lehet alkoholt használni fertőtlenítésre?

Ez azért is érdekel, mert nemrég egy orvos barátom mondta, hogy egy dzsungeltúra során az egyik társuk csúnyán megsértült, és jobb ötlet hiányában whyskivel tisztították ki a sebeit.

Ti mit gondoltok?


2012. jan. 26. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Persze, az alkohol a legjobb :D de amugy a konyhai só se rossz, csakhát ha azt raksz a sebedbe, akkor üvöltve fogsz fetrengeni a földön :D az alkohol legalább kevésbé csíp.
2012. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az alkohol régóta fertőtlenítő!
2012. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, talán kevésbé csíp, de meg kell mondjam kellemetlen volt ahogy ráöntöttem :D
2012. jan. 26. 19:46
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Legjobb és még mindig a legtermészetesebb.
2012. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Persze lehet ha nincs mas es szukseges.en pl a foginy gyulladasomat is jobb hijan alkohollal (palinkaval) oblogettem es segitett.
2012. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És nagyműtéteknél is használható lenne akkor fertőtlenítésre? Mondjuka fejletlen területeken, pl Afrikában, sok helyen nincs fertőtlenítő a kórházakban elegendő mennyiségben. Helyette lehetne egy kis vodkát önteni a betegbe? :O
2012. jan. 26. 19:47
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon jól feltaláltad magad.
2012. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Persze, szokták is.
2012. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bélfertőzésre is jó, elengedtük a 12 éves lányomat betegen - a csángók 1 nap alatt kikezelték pálinkával. Aki keletre utazik, annak is innia kell, hoyg ne kapjon hasmenést.
2012. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm :)
2012. jan. 26. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!