Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diétának ez így megfelelő?...

Diétának ez így megfelelő? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Napi 150-200 fekvőtámaszt csinálok meg, felét reggel, felét este. Sok fehérjét fogyasztok. Tojás (főleg fehérje), szója, kukorica-, búzadara, hal, sovány hús, gabonapehely, puffasztott rizs, és stb.


Nyilván a fekvőtámasz egy eléggé kezdőszintű erőnléti gyakorlatnak számít, de sajna másra nem nagyon van lehetőségem itthon, idővel fogom nehezíteni a próbákat székkel, táskával, stb. Tolódzkodásra, húzódzkodásra sajna nincs lehetőségem. Hasizom-, és tricepszgyakorlatot elvétve szoktam csinálni.


Szóval minimális szénhidrátbevitellel, napi (viszonylag) gazdag fehérjefogyasztással (3-4 tojás, 50 gramm szója, 250 gramm hal, 100 gramm sovány hús, 20 gramm puffasztott rizs, 20 gramm gabonapehely, stb.), és a napi 150-200 fekvőtámasszal néhány hét, esetleg hónap alatt jó eséllyel eltűnhet rólam a maradék zsiradék? Tudom, hogy nem lesz lényeges izomzatnövekedés, -változás nálam, de azért valamennyire, minimális szinten használhat, és meglátszhat, igaz?

(nyilván ez rengeteg dologtól függ, általános véleményeket várok)


Köszönöm!


2012. jan. 31. 02:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki belém kötne, a sok fehérje kifejezésnél a sok egy nagyon relatív fogalom, és főként a saját életmódomhoz, illetve felépítésemhez értettem. (1-2 hónapja hazaköltöztem, s jó ideig egész nap benn fogok ülni, amúgy 179/69 kg vagyok)
2012. jan. 31. 02:46
 2/8 anonim válasza:
Szia,szerintem a búzadara,puffasztott rizs,gabonapehely tiszta szénhidrát.Szerintem mozognod is többet kellene,futni,vagy ha teheted gyalogolj sokat.
2012. jan. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló ki ne találja a végén,hogy a 179/69 az túlsúlyra vall!!muhhahaa

Még mehet rád nyugodtan 5-10kg izom!!

2012. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aha. Úgy érted, hogy a napi 200 fekvőtől lehetséges, hogy még néhány kiló izmot magamra szedek? Mert tisztában vagyok vele, hogy ez nem túl megerőltető, de ha növelem a nehézségét (pl. hátitáska telerakva könyvekkel, stb.), és a fentiekhez hasonló tápanyagokat fogyasztok, akkor az én esetemben ez "eljuttathat" egy picivel magasabb szintre?


Köszönöm!

2012. jan. 31. 16:50
 5/8 A kérdező kommentje:
És nyilván nem vagyok túlsúlyos, csak a 69-ből olyan 3-4 zsír, azt le szeretném adni, illetve néhány kiló izmot felszedni, ha lehetséges...
2012. jan. 31. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:
A fekvőtámasztól főként a karizmaid fognak erősödni. Sétálj, majd fuss is, hogy a lábad is erősödjön, és arányosabb izomzatod legyen!
2012. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az alsó részem a felsővel arányba állítva elég izmos, mert már nagyon régóta focizom, illetve rengeteget bicikliztem, illetve futottam. Szóval az alsó részem rendben van. A felsőre szeretnék koncentrálni, és erre sajna csak a fekvőtámasz áll a lehetőségemre, mert sem húzódzkodni, sem tolódzkodni nem tudok, ugyanis panellakásban lakom, park pedig nincs a közelünkben, sőt, talán az egész környéken.


Tehát a fekvőtámasz jó lehet egy szintig. Elképzelhető, hogy 5-6 kiló izmot is magamra szednek ezzel, ha nehezítem az edzéseket?


Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 31. 22:27
 8/8 anonim válasza:
dehogy túlsúlyos...nem gondoltam azt.sok sikert a kívánt cél eléréséhez!!
2012. febr. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!