Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás után el lehet ájulni?

Véradás után el lehet ájulni?

Figyelt kérdés

Holnap lesz véradás a falunkban. Mivel nem tudok senkit anyagilag támogatni így arra gondoltam, hogy adok vért és ezzel segítek a beteg embereken.


Viszont még soha nem adtam vért. Elég vékonyka vagyok, de több vagyok mint 50 kg. Ha ebédelek, és megfelelő mennyiségű folyadékot veszek magamhoz akkor elájulhatok a véradás után? Vagy az nagyon ritka?


Előre is köszönöm a válaszokat! :-)



2012. febr. 1. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jobbára nem a vérveszteségtől, hanem a para miatt szoktak elájulni. Az jó, ha iszol folyadékot, de főleg utána kell.
2012. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak ettől az egytől tartok egy kicsit. Akkor ha után még ott maradok vagy 10 percet és megiszom a vizet amit adnak, akkor semmi bajom nem lesz, igaz?
2012. febr. 1. 14:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy amúgy?
2012. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
23 és nő vagyok.
2012. febr. 1. 14:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Pihensz utána pár percet, ez javasolt, és csak akkor indulsz el, ha nem szédülsz kicsit sem, akkor biztos nem lesz semmi baj.
2012. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első véradásod lenne? Említsd meg ezt,mert rám jobban figyeltek utána,hogy nehogy összeessek. Pihennem kellett egy negyed órát utána,sőt a véradás közben is folyamatosan kérdezték jól vagyok-e.
2012. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nem árt meg a sör amit szoktak adni utána,mert ugye elég sok kalória van benne,amire ilyenkor szüksége is van a szervezetnek!

:))

2012. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, az első véradásom lenne.

Bár egyszer már szerettem volna adni, de mivel 52 kg voltam így nem vettek tőlem vért. Csak a vércsoport meghatározásig jutottam. :P

2012. febr. 1. 14:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Most se lehetsz nagydarab,mert csak azt írod,h több mint ötven+ebéd súlya.

:DDD

2012. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

56 vagyok. Szerinted ez kevés? :-(

50 a minimum a hivatalos honlap szerint...

2012. febr. 1. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!