Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki vashiányos, adhat vért?

Ha valaki vashiányos, adhat vért?

Figyelt kérdés

Kb egy hónap múlva mennék, ez lenne a második alkalom, h véradáson veszek részt.

Viszont vashiányos vagyok, január eleje óra szedek vastablettát is (maltofer forte), de ez a dolog korábban is fennállt, csak most jutottam el ezzel orvoshoz.

Szóval ez kizáró ok? Csak azért, mert úgy emlékszem, h a kérdőívben, amit előtte ki kell tölteni, csak a vérszegénységet kérdezik.


2012. febr. 2. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
vashiányosan- NEM lehet vért adni!ez a Te érdeked is!
2012. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vashiánnyal nem lehet vért adni. Van olyan lehetőség is, hogy plazmát adsz, azt lehet, hogy így is engedik, mert a vas inkább a sejtekben van. Mindenesetre igyekezz addig pótolni!
2012. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Se vért, se plazmát nem lehet vashiányosan adni. Viszont előtte úgyis ellenőrzik, amikor megbökik az ujjadat, szóval úgysem engednek be, ha nem jó az érték.

Megpróbálhatod, max. azt mondják, gyere legközelebb.

2012. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hmm..nekem az a furcsa, h mikor legutóbb voltam, a vashiányos állapot már több, mint valószínű, h fennállt, csak orvos nem diagnosztizálta. A véradáson minden vizsgálatot elvégeztek, ami ilyenkor szokásos, és senki nem mondta azt, h nem adhatok vért emiatt. Mindegy, amúgy sem lenne időm most elmenni, szóval nem megyek, csak ezt elég furcsa így...
2012. febr. 19. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

En ma akartam menni vertadni, de alacsony volt a vasszintem, ezert kaptam tablettat, amit szednem kell, es 2 het mulva vissza kell mennem. Ha eleg magas lesz a szintem, minden gond nelkül adhatok.

Bar en sztem nem vagyok vashianyos, csak jelenleg nem epp egeszsegesen etkezem...:S

2012. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!