Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az milyen bőrbeteg...

Szerintetek az milyen bőrbetegség, ha az ember ujjai először hólyagosodnak, aztán pedig kiszáradnak?

Figyelt kérdés
Pár éve nyáron a nagy melegben vettem észre, hogy az ujjaimon pici kis hólyagocskák jelennek meg, amik később, mint a pattanások kifehérednek, aztán kifakadnak és utána azon a helyen elkezd kiszáradni a bőr. Egy idő után már tökre "cserepes" és piros, ráadásul viszket is. Egyszer voltam vele magánrendelésen bőrgyógyásznál, nem mondott semmit, csak adott egy szteroid szurit (mindezt 10e ért), aztán elmúlt, de következő nyáron megint előjött, és most télen megint...
2012. febr. 3. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Allergia.
2012. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tapasztalat vagy tipp? És mégis mire? Kesztyűt pl. nem hordok, főleg nem nyáron!:)
2012. febr. 3. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem ugyanez van, csak télen!Ilyenkor kézmosás után,mindíg nagyon alaposan törlöm meg a kezem, és csak gumikesztyűben használok vegyszert!!!!Nekem véresre szokott repedni a bőröm, azt mondta (nekem sem a bőrgyógyász, hanem a gyerekorvos)hogy vegyszerallergia, plusz eleve érzékeny a hidegre a bőröm.Ez így be is jött.
2012. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Közben találtam valamit: toxikus irritatív dermatitis, röviden ekcéma. Gyerekkoromban volt, de aztán kinőttem belőle, úgy látszik vissza-visszatér...
2012. febr. 3. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez ekcema! En is szenvedek tole..
2012. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ekcéma is allergia, nem írt hülyeséget az első válaszoló sem. Allergiás pedig lehetsz akár a napra, vagy a saját bőrpárolgásodra is. (sok egyéb mellett, csak most a nyárra gondoltam elsősorban).
2012. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nalam akkor jon ki ha nem megfelelo tusfurdot, sampont, kremet, oblitot, mosoport, tisztitoszert, mosogatoszert stb hasznalok.
2012. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
pár éve nekem is volt hasonló problémám nálam a dove vagy a nivea bevált, szerintem ezeket próbáld ki. rendszeresen naponta többször alkalmazd és biztos lesz a javulás és egy idö után elfog tűnni. valamire allergiás vagy.
2012. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!