Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Krónikus vakbélgyulladás?

Krónikus vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés
Van olyan, akinek ilyen volt/van? Hogy élte/éli meg? Hogy derült ki?
2012. febr. 7. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
A vakbélnek nincs olyan megbetegedése hogy krónikus. Akut van, amikor begyullad és akkor ki is veszik. És utána már nem lehet vakbélgyulladásról beszélni.
2012. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg amit kérdezel az a krónikus vastagbél gyulladás vagy Colitis ulcerosa.
2012. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már évek óta rendszeresen fáj a vakbelem környékén, több vizsgálaton is átestem, nem találtak semmit. A háziorvosom mondta, hogy nem kizárt ez a betegség. Az interneten is olvastam róla, de sajnos nem sok mindent találtam. Tehát elvileg létezik ilyen, csak nagyon ritka. Azt nem tudom, hogy nekem ez van-e, de azért érdekelt volna olyan emberek hozzászólása, akiknek volt vagy van ilyen problémájuk.
2012. febr. 7. 19:23
 4/4 Malac01 válasza:

Szia.nekem volt.

2 éve vették ki, előtte 5 és fél évvel kezdődtek a tüneteim.igen évet írtam! :)

ritkàn jelentkeztek a fájdalmaim de akkor nagyon.bar sosem derült ki mi váltotta ki :/

Ha előjött a fájdalom, 24 órán keresztűl nem tudtam teljesen kiegyenesedni, befeszült a hasam és mintha szétakart volna robbani a hasam. Másnapra soha nem volt már semmi bajom.

Ezek mellett sokszor jelentkezett bélgyulladásom ami nyilván azért volt mert a szervezetem ujra és ujra belefáradt.

Aztán egy átlagos napon hajnalban felkeltem hogy hányingerem van, és rohantam is a wc-re.

Aztán visszaaludtam.Reggel mikor felkeltem volt egy kis hőemelkedésem.iskolába akartam menni de joanyám nemengedett.

A dokihoz leérve már megint bevolt feszülve a hasam.A doki összenyomkodott,csavargatott és kijelentette hogy irány a klinika. Ott nagy nehezen megtalálták Uh-on a vakbelet vettek le vért ,felvettek az osztályra és másfél óra alatt ki is szedték.

A doki aztmondta szerencsés vagyok mert a szervezetem próbálta magát gyógyítani méghozzá úgy, hogy tokot vont a vakbelem köré, de már nagyon minimálisan volt működőképes mert a tok el tömítette. Szóval a szerencsémnek köszönhetem hogy nem perforált :)

Szóval ha valaki azt mondja nincs chronicus appendicitis akkor az olvassa el a történetem :)

Kérdező! Remélem hasznos választ kaptál :)

2014. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!