Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Higanyos égőt leejtettem és...

Higanyos égőt leejtettem és elég valószínű, hogy a szőnyegre ment mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval, igen megint béna voltam és leejtettem. Darabokra tört. Kivittem a kukába és láttam, hogy kicsi higanygolyók vannak benne, olyan helyen, ahonnan könnyen kieshetett pár vagy kifolyhatott.. Kiporszívózam, de a szőnyegem olyan, hogy nem tudhatom, van e benne még, ráadásul mindenhová szétgurolhatott.. kb fél órája történt, azóta a szobában vagyok.. Eléggé elkezdtett fájni a torkom vagyis igy égni, kaparni, elég hülye kérdés de attól lehet? mit csináljak?
2012. febr. 16. 18:37
 1/6 anonim válasza:
tegyél rá ként!!!
2012. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
+ szellőztess ki!!!
2012. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szőnyeget dobd ki nem ér annyit a higany nagyon mérgező.Nem hiszem hogy attól van lehet hogy csak bebeszéled magadnak vagy lehet hogy fáj csak nem attól de mondjuk egy orvost nem árt ha megkérdezel.
2012. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is dobd ki a szőnyeget, mert erősen mérgező a higany.
2012. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ajandekozd anyosodnak a szonyeget
2012. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lugosi Nándor Béla válasza:

A higanyos égő=higanygőzlámpa?

A külső vékony búrán belül (ami összetört) van egy erősebb, kisebb üvegcső ebben van a higany, elég valószínűtlen, h ez is sérült, ne parázz, takarítás, szellőzetés, a porzsák kidobása, elég! Gyerokkorunkban játszottunk vele, h szétválasztottuk össszefolyattuk és itt vagyok.(A higany forráspontja 357 fok, szobahőmérsékleten nem párolog.)

2016. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!