Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek lehetnek napallergia...

Ezek lehetnek napallergia tünetei?

Figyelt kérdés

Ha sokat ér nap, akár télen is amikor nem olyan erős, akkor borzasztón melegem lesz (akkor is ha épp 5 C° van) ilyen viszkető,égő tűszúrás szerű érzést érzek, és ha megvakarom akkor el kezd fájni, szédülök úgy érzem elájulok, úgy érzem nem kapok levegőt, izzadok, szomjas leszek, éhes leszek, teljesen gyengének érzem úgy érzem mindjárt összeesek.

Miután valami árnyékosabb helyre vonulok és elmúlik, utána meg rendszerint elkezdek fázni (akkor is ha épp 40 fok van). Vagyis nem fázni, csak olyan mintha hideg lenne a bőröm.

Ez napallergia, vagy valami más?


2012. febr. 24. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2012. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És tudok ez ellen tenni valamit?
2012. febr. 24. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kapsz-e rá a patikában valamit, de szerintem orvoshoz kellene fordulnod ezzel a problémával. Ő majd mondja a teendőket. Igen, van valami kenőcs, ami enyhíti a tüneteket, de ez csak a bőrödre hat, ugye, és jó lenne a rosszullétre is valamit szedni. Azért mondom, hogy orvoshoz fordulj, ő majd küld allergológushoz, vagy más szakorvoshoz, akinek ez a területe. Én jobbulást kívánok, és azt mondom, hogy ne hanyagold, mert jön a tavasz, erősödik az ibolyántúli sugárzás, és jobb az elejét venni a bajnak. Szia.
2012. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem Napallergia!

Barátomnak volt és az leginkább kiütéseket jelent ami napozáskor jelenik meg!


Neked keringési problémáid vannak a tünetek alapján! Vagyis a szervezeted nem tudja megfelelően lehűteni és felmelegíteni a testedet! menj el dokihoz aki valószínű megnézi a vérnyomásod és elküld vérvételre. Talán terheléses vizsgálatra is!


De ha pl a sok kávét iszol vagy kevés folyadékot, attól is lehet. Sajnos én is sokat ittam kávét régebben és sokszor még 40 fokban is jég hidegek voltak a kézfejeim,lábfejeim, bőröm és nagyon izzadtam a Napon.

Ezen spec könnyen lehetett segíteni :)


De nézesd meg dokival, az a tuti%

2012. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szoktam kávézni, és sokat iszok.

Csak azért gondoltam napallergiára, mert csak napon jönnek elő ezek a tünetek. meg 5 C°-ban nem tudom hova kéne hűteni a testemnek még magát. Nem rég voltam teljes kivizsgáláson, de hát úgy tűnik kénytelen leszek, megint valami kivizsgálásra jelentkezni az orvosnál.

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 25. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!