Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Passzív eutanázia lehetséges?...

Passzív eutanázia lehetséges? SEGÍTSETEK!!

Figyelt kérdés
A nagyimnak lett volna szívműtéte nem történt meg mert túl gyenge volt a gyógyszerek tönkre tették szinte az összes belsőszervét nem tud önállóan lélegezni.A kórházból haza akarták küldeni ,hogy szépen haljon meg. A nagy néném akinél lakott nem engedte javasolták a lélegeztetőgépet nah azt meg a nagyi nem akarta egy óráig könyörgőt neki, hogy engedje meg azt mondta neki csak egy órára szegény mama el hitte. Ennek már 10 napja.Nem tudja semmiét mozgatni egyedül nagyon nehezen csak a szemét nyissa ki vagy a szemöldökét húzgálja ha eszméleténél van és csak ha kérdezem.De a szemgolyóját sem tudja forgatni.Csak néz,és mikor bele nézek a fátyolos szemébe nem tudom el dönteni,hogy lát -e vagy sem.A lélegeztető cső le vezetve a torkán és csak azt látom,hogy sír ,hogy zokog benne a lélek.Mit tegyek meghasad a szívem érte!!!!!Nagyon szeretem a mamám és el érték azt hogy várjam a halálát.Szerintem ha elérném ha a csövet az orrába vagy mit tudom én hogy hova csak ki mondhassa hogy kapcsolják le róla a gépet.Mit tudok tenni segítsetek ???????????

2012. febr. 25. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem engedélyezett. Lehet hogy már csak órák, napok kérdése és vége a szenvedésének.
2012. febr. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg kellene oldani valahogy a kommnikációt. Mondjátok el előtte az ábécét, és akkor betűről betűre ki tudja választani, hogy mit mondjon.


Nagyon sajnálom szegényt. Ajánlom A szkafander és a pillangó című könyvet, amit egy bezártságszindrómás férfi írt az életéről a fenti módszerrel. Ez segíthet.

2012. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat remélem kapok még infót.
2012. febr. 25. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon igazad van, mert a mamádat hagyják szenvedni.

Nem hagyták természetes halállal meghalni.. hogy mire jó ez?

Nem tudsz mit tenni.

2012. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szép kis nénéd van!Melyik ember az aki ki teszi az anyját ilyen szenvedésnek ,hogy nem engedte szépen meghalni hanem inkább géphez köti csak haza ne vihesse.Próbáljátok meg kérni az orvost a kanülre akkor ki veszik a csövet és tudd majd beszélni.Sajnálom a nagyid.
2012. febr. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gégekanüllel nem nagyon lehet hangosan beszélni, de lehet olvasni a szájáról, és lehet normálisan táplálkozni. Kérjétek meg az orvost, és gyakoroljátok a szájról olvasást!
2012. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Takács Jánosné ***** válasza:
Nagyon fontos hogy az törtéjen vele amit ő szeretne hívj egy szájról olvasni tudót ő majd segít De ő is le tudja írni sok sok türelem kell hozzá nagyon szeresd őt de mond is meg neki sok szerencsét és egészséget.üdv
2012. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!