Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zsibbadással kapcsolatban,...

Zsibbadással kapcsolatban, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja érzem, hogy a csuklyás izmom magasságában a csigolyámból kiindulva, oldalirányban zsibbad a hátam-vállam. 2 napja pedig a bal kézfejem külső éle, a kisujjam és a gyűrűs ujjam utolsó ujjperce. Ma egyszer apró fekete pontok is ugráltak a szemem előtt, egy pillanatra komolyan azt hittem, elájulok. Lehet, ez az utolsó annak tudható be, hogy ma nem ittam elég folyadékot, ezt pótoltam is, miután hazaértem. De a zsibbadás érthetetlen, és nagyon kellemetlen. Tud valaki segíteni abban, vajon mitől lehet ez? Van okom aggodalomra?

2012. febr. 28. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, van okod. abból, ahogy elmondod, gerincsérved lehet. 6os 7es csigolya között. ott lép ki az ideg, és ez tipikusan az a tünet. menj el egy ideggyógyászhoz, minden, amit leírtál, arra utal. lényegében konkrétan leírtad az összes lehetséges tünetét.
2012. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, hasonló tünetek + erős fájdalom után nekem is gerincsérvet állapítottak meg. Hosszadalmas kezelés után tünetmentessé vált.
2012. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát, fájni mindig fájt a gerincem, mióta az eszemet tudom, mert alapból van egy gerincdegenerációm. Az élettani görbületek hiányoznak, és a csigolyák közti rés nem megtartott.... ezt még tini koromban vizsgálták, de semmilyen terápiát nem javasoltak, csak ha nagyon fáj szedjek fájdalomcsillapítót. De már megszoktam, fel sem tűnik, gyógyszer sem kell. És milyen orvoshoz induljak el? Esetleg gyógymasszőr segíthetne? Nem igazán bízom az orvosokban. Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 28. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. gyógytorna, ideggyógyász, NAGYON jó csontkovács. a sérv pont attól van, h nem megtartott a réd a csigolyák között. nincs helye a porcnak.
2012. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos, utána neurológus, reumatológus, ...
2012. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, feltétlen elindulok az orvoshoz még a héten. Nem tudom, milyen komolyabb következménye lehet ennek a betegségnek, de semmilyet nem szeretnék... még ezt sem, ami most van.
2012. febr. 28. 21:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam a házi orvosnál, megbeszéltük, hogy egyenlőre elmegyek gyógymasszőrhöz..... Nagyon bízom benne, hogy javulni fog, és annak is örülök, hogy a doki a fokozatosság elve alapján segít. Tényleg utálok orvoshoz járni, talán sikerül így is megoldani. Köszi nektek is!
2012. márc. 1. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!