Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » FONTOS! Miért nem engedik a...

FONTOS! Miért nem engedik a szüleim, hogy vért adjak? Ennek ellenére is elmenjek?

Figyelt kérdés

Szóval...3 hete töltöttem be a 18-at,szóval elvileg adhatok vért,de nem ez a fontos.Már egy régi tervem volt ez és most lett volna lehetőség,mert a sulink meghirdetett egy ilyen véradási napot,de nem ott lenne helyileg,hanem a városban a váradó állomáson.

A dolog hétfőn lenne,hogy elmennénk vért adni és igazolnák az egész napot.De én úgy terveztem,hogy visszamegyek 4. órára.Első két óra amúgy is elmaradna,mert a suliban lesz valami koncert is.

A szüleim azzal vádolnak,hogy el akarom lógni a sulit,pedig SOHA nem csináltam ilyet és nem is fogok (amúgy harmadik óra angol lenne,amin nem csinálunk semmit,a negyedik meg német,amire pedig nem vagyok köteles bejárni,mert megvan az osztályozóvizsgám)!Jól tanulok,ráadásul orvosira készülök.

Nem tudom,miért ellenzik,pedig én csak más embereken szeretnék segíteni ezzel.Mert meg nem indokolták,csak egyszerűen NEM engedik és kész.

Mit tegyek? Akkor ne menjek el vért adni,ha nem enegedik,a békesség érdekében? Vagy mégis elmenjek,ha elterveztem már?

Nagyon szomorú és csalódott vagyok :( Ráadásul anya kapott vért,de ők sohasem adtak! Miért ilyenek? Tapasztalatok?

Légyszíves adjatok valami tanácsot!


2012. márc. 8. 19:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt mondták,hogy elég sokat tanulok (későig,kb éjfél) és nehogy legyengüljek,mert elég kemény suliba járok,ahol nagy a hajtás.
2012. márc. 8. 19:06
 2/11 anonim ***** válasza:

Ülj le velük és beszéld meg.

Mondd el az érveidet, kérd meg, hogy hallgassanak végig.

1. Mindig megbízható voltál, nem lógtál, szeretnéd, ha most is bíznának benned.

2. Már most benned van az orvosi tudat, az, hogy szeretnél az embereken segíteni. Neked nem nagy dolog, de másnak az életét mentheti meg.

3. Anyukád is kapott vért. Gondolják csak végig, hogy mi lett volna, ha minden egyes ember úgy gondolkodna, mint ők. Lehet már nem is élne.

4. Kérdezz utána, hogy mennyi ideig tarthat a fáradtság utána. Egy nap alatt simán kihevered, smemi bajod nem lesz.

2012. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Már próbáltam velük beszélni,de mindig csak ordítoznak (különösen apa),hogy ki az idióta,aki erre buzdít minket az iskolában.Ezen képedtem el a legjobban.Idióta az ilyen...pedig apával nagyon jóban vagyok,nem tudok rossz élményükről ezzel kapcsolatban.
2012. márc. 8. 19:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg anyukáddal érvelni. Tényleg az vezethet a legtöbbre. Egyébként hihetetlen, hogy ennyire gyöpös agyú emberek vannak, már bocsánat.

Kérdezd már meg édesapád, hogy ugyan mit szólt volna, ha azt mondják, hogy édesanyádnak vér kell, különben meghal, de üresek a vérbankok, mert mindenki irigy és senki nem ad vért??

2012. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi,de mit tegyek,ha nem tudok velük zöld ágra vergődni? Akkor hagyjam az egészet,aztán majd ha tényleg nem szólnak bele később,hogy mit csinálok meg hogyan,menjek el vért adni annyiszor,ahányszor akarok?
2012. márc. 8. 20:54
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt is mondták,hogy féltenek,mert mi van,ha a tű nem steril pl.? Dehát ennek mennyi az esélye? Meg hogy kiderül rólam valami betegség,amit eddig nem tudtunk.Meg hát hogy rosszul lennék,és hogy jutnék haza,pláne ha még vissza is akarok menni a suliba? Totál letámadtak,epdig mondtam,hogy szakemeberek végzik,nem az utcáról behívott xyz Pistike bácsi a sarki kocsmából.
2012. márc. 8. 21:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja,és nem mintha ezt eddig nem tudták volna,LÉGYSZI VÁLASZOLJATOK!
2012. márc. 8. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát te ismered magad:D Én ilyen esetben szerintem elmennék. Úgyse tudnák meg. De ha neked ez lelkiismereti problémákat okozna, akkor ne menj.
2012. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Meg hogy kiderül rólam valami betegség,amit eddig nem tudtunk."

És ezzel mi a baj???? Az inkább jó, ha kiderül, hiszen akkor lehet kezelni.

Ilyen hülye érveket:DDDD

Ha hajthatatlanok, akkor döntsd el, hogy elmész a tudtuk nélkül vagy nem mész el és kész.

Más lehetőséged nem nagyon van, ha ilyenek...

2012. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. márc. 8. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!