Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Puffadásra sorolnátok gyógysze...

Puffadásra sorolnátok gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Említett egy jó gyógyszert az orvos, ami recept nélkül kapható. De nem jut eszembe a neve. A tv-ben nem reklámozzák az biztos.

2012. márc. 9. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Bilagit, Neo-Bilagit?
2012. márc. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem. Hosszabb a neve és talán k vagy t betűvel kezdődik.
2012. márc. 10. 00:32
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

- simethicon tartalmú szerek: Espumisan, Meteospasmyl, Sab Simplex, Anaflat, Rennie Deflatin. A gasztroenterológusok általában a Meteospasmylt szokták ajánlani. Mechanikusan hatnak, a kiváltó októl függetlenül segítenek, de csak tüneti kezelést nyújtanak.


- bélflóra helyreállítók (pre-és probiotikumok): amennyiben diszbiózis okozza a puffadást, ez elsősorban antibiotikum kezelést követően, vagy tartós krónikus betegségek esetén lehet a fő ok. 1 kúrát érdemes végigcsinálni, a továbbiakban jó minőségű élőflórás joghurtot beiktatni a napi étrendbe. Ha ebből a csoportból javasolt valamit az orvos, akkor kb. lehetetlen lesz megtalálni az általa ajánlott szert, mert kismillió féle van forgalomban. A leggyakoribbak: Normaflore, Lactiv, Lactoprotect Sandoz, ProGastro por, Protexin termékcsalád, Bonolact termékcsalád, Pearls Acidophilus termékcsalád. Az orvosok ált. a Normaflore-t vagy a Protexin Natural Care kapszulát szeretik javasolni. A kiváltó okot kezelik, így igazi javulás tőlük csak a kúra után várható.


- emésztésre ható szerek: nem kimondottan puffadásra hatnak, de ha a rossz emésztés áll a probléma hátterében, akkor megoldják a panaszokat. Neo-Panpur, Kreon, Mezym Forte, Dipankrin, Pangrol, Betacid, Dicetel (ez utóbbi vényköteles).


- bélmotilitásra ható szerek: szintén közvetetten segíthetnek a puffadásos panaszokon, pl. Motilium, Domperidon- EP (mind2 vényköteles)



- gyógynövény tartalmú készítmények: ánizs- és köményteák, teakeverékek, Wörischhofener Leber- und Gallenpflege, articsóka készítmények, Rapachol, Oxytarm stb.


A kiváltó októl függően mindenkinek más a "jó gyógyszer". Tévét nem szoktam nézni, úgyhogy sajnos nem tudom, mit reklámoznak mostanában, de remélem, a felsoroltak közül beugrik az orvos által ajánlott is.

2012. márc. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A Meteospasmyl az! Meg a Motiliumot írta fel, de azt nem szeretném mert betegtájékoztatóban hányás, hányingerre ajánlják inkább. Az én puffadásom rossz emésztés miatt lehet, mert evés után közvetlen jelentkezik, és mindegy mit eszek. Voltam gyomortükrözésen gyomorégés miatt, de a gyomor ép volt. Probiotikum kúra megvolt, de nem használt.
2012. márc. 10. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Nincs mit! A panaszaid alapján igaza lehet az orvosodnak, hogy Motilium is tényleg jó lehet neked, mivel étkezés után puffadsz. Ez ugyanis egy ún. propulzív szer, tehát a bélmozgást rendezi és így a helyes irányba tereli az elfogyasztott ételt. Ennek ellenére a két gyógyszer körül én is a Meteospasmyllal "kezdenék", és ha esetleg ez nem teljesen szünteti meg a panaszaimat, akkor kiváltanám a Motiliumot is. Lényeges tudnod, hogy egyik az orvosod által javasolt gyógyszert sem kell rendszeresen szedned ha a panaszaid nem indokolják, mindegyik hosszú távon is biztonságos, együtt is szedhetők és egyik sem okoz hozzászokást.
2012. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy hete szedem a motiliumot, és puffadás, székrekedés elmult! Viszont állandó gyomorégést, vagy inkább éhségfájdalmat érzek tőle. Most nem tudom mi legyen, mert egyik rosz helyett lett másik:(
2012. márc. 27. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Hm. Azt javaslom, hogy menj vissza a háziorvosodhoz, mert ha megfelelően szeded, akkor az "éhségfájdalom" könnyen elképzelhető, hogy nem a Motilium mellékhatása lesz, hanem pl. Helicobacter pylori fertőzésé (gastro-oesophagalis reflux, gyomorhurut, esetleg gyomorfekély), ami következményesen szintén okozhat puffadást ill. egyes esetekben székrekedést is. Nem megijeszteni szeretnélek, az általam felsorolt kórképek mindegyike eredményesen kezelhető. Sokszor nem a tipikus tünetek jelentkeznek először, úgyhogy még ha nem is sok a savad, akkor is vizsgáltasd ki magad!
2012. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia. Megirnad kerlek, hogy mi volt vegul a gond es mivel kezeltek. Sajnos nekem is ezek a tuneteim.Voltam haziorvosnal,elkuldott hasi ultrahangra, csak december kozepere kaptam idopontot. De addig fogalamam sincs mit vegyek be.
2014. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok, jelenleg ez a problémám, nektek mi segített akkor?
2023. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!