Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy a narancslére...

Létezik, hogy a narancslére lennék allergiás?

Figyelt kérdés
Kb egy éve kezdtem el rendszeresen Sió narancslevet inni, ezen kívül csak szénvasmentes ásványvizet szoktam inni, más (egészségtelen) italokat, pl. cola, nestea stb. csak nagyritkán szoktam inni. Pár hete az arcomon elkezdtek megjelenni kis piros foltok, eleinte nem törődtem velük, mert azt hittem, pattanások, de aztán az idő múlásával egyre jobban látszottak és egyre több lett. Először csak a jobb arcfelemen jöttek ki, de ott már szinte az egész arcomra kiterjedve. Aztán pár napja megjelent pár folt a bal arcfelemen is. Előtte már elkezdtem kezelgetni krémekkel, mert túl száraz volt a bőröm, azt hittem, amiatt van, de nem segített. Aztán ekkor döntöttem el, hogy abbahagyok minden kezelést, és csak gyógynövényekből készített teával fogom kenegetni. Emellett a narancslével is leálltam, mert mindent számításba vettem, mitől jöhetnek ki a kiütések, és azt is belevettem. Pár nap alatt szinte teljesen rendbejött az arcom, ami előtte heteken keresztül ronda piros foltos volt. Mielőtt ez nem kezdődött el, szinte semmilyen krémmel nem kentem az arcom, max ha volt 1-2 pattanásom, azt bekentem alapozóval, de csak azon a kis részen, nem az egész arcom, szóval amiatt nem lehetett, és az arckrémet ezelőtt szinte soha nem használtam. Akkor lehetséges, hogy a narancslé miatt jöttek ki? Mert eddig kb naponta megittam 1 literrel.
2012. márc. 13. 02:39
 1/2 LeGrady ***** válasza:

Az allergia nem válogat, lehet teljesen hétköznapi dologtól is. Sajnos jobb ötlete mincs, mint kipróbálni, hogy megint iszol, és ha nincs reakció, akkor nem a narancslé a tettes.


Mindemelett a naracslé sem csak tiszta narancslé, azért adnak mellé ezt-azt (például másik gyümölcsből származó rostot), azok között is lehet az allergén.


"A Magyar Élelmiszerkönyv szerint a sűrítményből előállított gyü­mölcs­lé „olyan termék, amelyet a gyümölcslé besűrítése so­­rán kivont vízmennyiség, valamint a gyártási folyamatban a lé­ből elveszett, azonos típusú aroma – és ha szükséges –, velő és rostok visszapótlásával állítanak elő."

2012. márc. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2012. márc. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!