Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalata...

Kinek milyen tapasztalata volt végbéltükrözéskor? Holnap megyek, nagyon parázok

Figyelt kérdés

2012. márc. 15. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha előtte megfelelően, az orvos utasításait betartva hashajtózol, akkor egyáltalán nem fáj, csak kellemetlen, bizarr érzés hogy azt a rengeteg csövet mind eltüntették benned. Elég hamar túl lehet lenni rajta, nekem az orvos mindkétszer türelmesen magyarázott mindent, hogy most épp hol halad és lát-e valami rendellenességet, sőt, közben a monitoron is nézhettem élőben a képet. Max. 15 percet töltöttem bent, a legrosszabb élmény a szövettani mintavétel volt, amikor egy apró darabot kicsippentettek a bélfalból (egyébként ez sem fájt, csak rettentően fura volt, hogy belülről beléd csíptek, miközben valós időben nézted, ahogy a mintavétel helye odabent enyhén vérezni kezd). Előtte én is nagyon-nagyon féltem az egésztől, de nekem tényleg csak elviselhető kellemetlenséggel járt az egész, ráadásul utána nagyon megnyugodtam, mert mindkétszer még a szövettan eredménye előtt közölte az orvos, hogy szerinte semmi komoly bajom nincsen. Nyugi, hamar túl leszel rajta és akkor majd biztosabbat tudsz a betegségeddel kapcsolatban!
2012. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első válaszoló írt, az vastagbéltükrözés. A végbéltükrözés max. 5 perc, nem fáj legfeljebb kellemetlen. Nekem mindkettőben volt már részem (vastagbél tükrözés 3x, végbél 1x) és szerintem nem vészes (igaz nem a legkellemesebb).
2012. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!