Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pattanásra felírt antibiotik...

A pattanásra felírt antibiotikumot abba lehet hagyni? Túl nagy adagot írt fel az orvos, nem szeretném beszedni.

Figyelt kérdés
2 dobozzal írt fel bőrgyógyász a pattanásaimra, de már elkezdtem szedni, mire rájöttem, hogy igen csak tönkre teszi a szervezetem. És annyira nincs is nagy probléma, csak az arcomon szokott kijönni, bár már nem vagyok tini. Mégsem szeretném beszedni azt a rengeteg tablettát. Lesz valami bajom, ha abbahagyom vagy csak az egyik dobozzal szedem be? (még ez is sok...) Nem akarom, hogy még több kárt csináljon mint hasznot. Inkább elviselem őket.
2012. márc. 16. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a Roacuttan? Az elég erős, és csak télen lehet szedni, ilyen verőfényben már annyira nem, mert fényérzékennyé tesz.

Bár lehet, hogy az nem is antibiotikum.

2012. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az összes antibiotikumot abba lehet hagyni, bár néha az orvos mondja, hogy szedd be az egészet. (Dalacin esetében a fogorvos) De ezt azért mondja, hogy a gyulladás biztosan elmúljon. Lehet nem ismert allergiád, nem kíván mellékhatás is, akkor se szeded be. Esztétikai okokból pedig meg sem éri, pattanásnál biztos nem.
2012. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az antibiotikumot végig kell szedni, mert többet árt, ha idő előtt abbahagyod, mintha végigszednéd a kúrát
2012. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok abbahagyása a baktériumokat ellenállóvá teszi, ezért nem szabad őket alapesetben abbahagyni. Persze ennyi mellékhatás és kevés a haszon, akkor már más lehet a helyzet.
2012. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!