Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyos ételallergiás kislányna...

Súlyos ételallergiás kislánynak tudnátok ajánlani sütireceptet?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus vagyok, az osztályomba jár egy olyan kislány, aki sajnos cukorbeteg, emellett laktóz- és gluténérzékeny, és sajnos tojást sem ehet. Amikor az osztályban szülinapot ünneplünk, mindenki eszi a finom tortákat, sütiket, ő meg szomorkodva rágcsálja az almát. Nem tudnátok olyan sütireceptet ajánlani, amiből ő is ehetne?

Köszönöm!


2012. márc. 21. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából ha megnéz egy süteményreceptet és az alapján helyettesíti a dolgokat, akkor, ugyanúgy bármit meg lehet sütni: így sima búzaliszt helyett ugye gluténmentes liszt (kukorica-vagy rizsliszt),sima tej helyett vagy laktózmentes tej vagy rizsital vagy szójaital, cukor helyett glükonon vagy fruktóz, a tojásra pedig van tojáspótló por ami direkt a tojásallergiásoknak lett kifejlesztve, természetesen el kell olvasni az összetevőit, hogy nem tartalmazza-e a többi allergizáló anyag bármelyikét.Ezek alapján tulajdonképpen bármit meg lehet sütni. Pl. isclert,linzert ezekbe nem kell tojás. Persze nemcsak ezek vannak, ha tojáspótlót tud használni akkor is meglehet sütni a "piskótát" de ebben nem vagyok 100%-ig biztos sajnos. De pl. kekszeket, vagy gyümölcspoharat, amibe vanília puding kell, vagy csokiból is meg lehet csinálni ami annyi hogy kell egy kis kukorica vagy burgonyakeményítő illetve kakaópor és ugyanúgy meg lehet főzni akár vízből is (akkor esetleg kell egy pici zselatin), vagy ugyebár laktózmentes tejből vagy rizs-szójaitalból, de ezeknél vigyázni kell tulajdonképpen nem is kell bele édesítőszer mert maguktól is édesek. Abban biztos vagyok hogy nagyobb üzeltekben amit lehet kapni szójaitalt, azokból van cukormentes illetve drogériában már én is vettem olyat ami natúr, semmi édesítőszer nincs benne. nemtudom, hogy a kislánynak milyen tanácsokat adtak gasztroenterológián illetve beszélgetett-e dietetikussal aki csinált neki étrendet illetve belefoglalta az édességeket is.Nekem olyan könyvem van ami tej tojásmentes sütireceptek vannak benne, ha gonodlod küldök belőle persze áthelyettesítve, hogy az allergén anyagokat ne tartalmazzon.

Kitartást kívánok a kislánynak ezúton is:) Üdvözli őt egy éves lány, aki tej-tojásérzékeny és cukrász ;) ha bármiben tudok segíteni írjatok nyugodtan vagy ide vagy privit :)

2012. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22 éves bocsi lemaradt :)
2012. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok találtam recepteket amiket így is el lehet készíteni:

Diós háromszög

hozzávalók 45darabhoz:

25dkg csicseriborsó liszt

10dkg növényi margarin Olyan margaint kell nézni amibe nincs tej ilyen pl. a LIGA margarin)

8dkg nádcukor-mivel ugye ez cukor ezért ennek megfelelően kell behelyettesíteni fruktózzal vagy glükononnal, esetleg egyéb mesterséges édesítőszerrel)

20dkg aprított kesudió

csicseriborsó liszt a kinyújtáshoz

Elkészítési idő:55perc

Pihentetési idő: 30perc

Sütési idő: 30perc

Darabonként kb. 59kcal

1.A sütőlemezt kibéleljük sütőpapírral. A csicseriborsó lisztből, a margarinból és a "cukorból"(ami ugye az édesítőszer) és 6ek. vízből sima tésztát gyúrunk. Négyzetet formálunk belőle, és frissentartó fóliába csavarva 30 percre hűtőszekrénybe rakjuk.

2. A sütőt előmelegítjük 180C fokra. A tésztát enyhén lisztezett munkalapon vékonyra nyújtjuk. A kesudiót teflonbevonatú serpenyőbe közepes hőfokon megpirítjuk, majd...hát igen itt a recept mézet ír, hogy 4ek mézzel elkverni majd a tésztára simítani, de szerintem ha egy kis édesítőszert picit vizeztek és abba teszitek bele az is jó.

3.A tésztalapot háromszögekre vágjuk, és a sütőlapra helyezzük. A háromszögeket 10percig közepen, hőlégkeveréses sütőben 160C fokon sütjük.

:)

2012. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kukoricás keksz:

Hozzávalók 40darabhoz

25dkg kukoricaliszt

10dkg növényi margarin

8dkg nádcukor (itt ugyebár az ennek megfelelő mennyiségű édesítőszer)

Elkészítési idő:35perc

Sütési idő: 15perc

Darabonként kb. 47kcal

1. A sütőlemezt kibéleljük sütőpapírral, a sütőt előmelegítjük 180C fokra.

2.Elkeverjük a lisztet, a margarint és az édesítőszert.Fokozatosan hozzáadunk 0,85dl ásványvizet, és azt egészen sima tésztává keverjük.

3. A tésztát csillagvégű nyomózsákba töltjük, és köröket vagy spirálokat nyomunk a sütőpapírra. A kekszeket 10-15percig sütjük(középen, hőlégkeverésesnél 165c fokon. kisütés után jól kihűtjük.

Változat: a tésztába lehet kakaóport is tenni így változatosabb lesz, ilyenkor ügyelni kell rá, hogy a tészta állaga megmaradjon, vagyis ennek arányában kell hígítani ásványvízzel. Esetleg lehet apróbb gyümölcsöket, magvakat, kókuszreszeléket bele tenni.

2012. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gofri:

Hozzávalók 8 darabhoz:

Olaj a gofri sütőhöz

15dkg hajdinaliszt (itt küldök egy linket: [link] )

1 1/2 evőkanál rizsliszt

1 tk. sütőpor

3 ek. nádcukor (itt ugyebár az ennek megfelelő édesítőszer)

1 1/2 ek. napraforgó olaj

2,5dl víz

Elkészítési idő:30 perc

Darabonként kb. 121kcal

1.Felmelegítjük a teflonbevonatú gofrisütőt, kevés olajjal kikenhetjük. A hozzávalókból sűrű tésztát keverünk, a tésztát adagonként a gofrisütőbe öntjük, és aranysárgára sütjük. Ha szükséges két sütés között újból olajozzuk a sütőt.Tálalni lehet almapürével, meggy vagy más gyümölcskompóttal.

2012. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a weboldal sokat segít az alapanyagok összeválogatásához:

[link]


Találtam egy omlós tészta alapreceptet:

hozzávalók egy 26cm átmérőjű tortaformához:

30dkg kukoricaliszt

20dkg növényi margarin

10dkg nádcukor (ugye ennek megfelelően édesítőszer)

kukoricaliszt a munkalapra

Elkészítési idő: 15 perc

Pihentetési idő:2óra

Sütési idő: 20 perc

Darabonként kb. 237kcal

1. A lisztet egy sütőlapra szórjuk, mélyedést nyomunk a közepébe, és beletesszük a margarint és a cukrot. Kézzel gyorsan összegyúrjuk. A tésztát téglalap alakúra formázzuk, frissentartó fóliába csavarjuk és 2 órára hideg helyen pihentetjük.

2. A sütőt előmelegítjük 200C fokra. A tésztát enyhén lisztezett munkalapon kinyújtjuk, és az adott recept szerint dolgozunk vele tovább: pl. kekszekhez és linzerekhez vékonyra nyújtjuk és kiszúrjuk a formákat. Ha tortát készítünk vastagabbra nyújtjuk és enyhén zsírozott tortaformába tesszük. ujjunkkal kis peremet formázunk az oldalára. A tésztát 15-20 percig (közepesen, hőlégkeverésesnél 165C fokon sütjük).

Ötlet: A már kisült tortalapot megrakjuk friss gyümölccsel-az esetleges érzékenységet figyelembe véve-és bevonjuk tortazselével.

2012. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos ötletet, jó receptet :-)

Nagyon fog neki örülni a kislány, ha végre ő is ehet majd sütit és a többiekkel együtt ünnepelhet :-)

Küldök majd visszajelzést, ha megsütöm, hogy hogy ízlett neki :-)

2012. márc. 26. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Rendben feltétlenül várom. Egyébként van, olyan sütő-és cukrászüzem, aki az ország minden tájára szállít. Születésnapomra én is onnan kaptam a tortát (feketeerdő torta volt és isteni finom). Vannak boltjaik is az országban, és ott is szokott lenni sütemény meg mindenféle dolog. Sőt liszteket meg egybeket is lehet kapni, és ezek a termékek is ilyen glutén, tej, toji, cukormentesek így együtt.

[link]

itt lesz a link, itt a boltok listája van feltüntetve, de bármit meg lehet nézni rajta!

2012. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!