Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki ismer egy...

Van itt valaki, aki ismer egy vesével élő ember (eke) t?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,fiú.Most derült ki ultrahangon teljesen véletlenül,hogy az egyik vesém valószínűleg hiányzik,a másik meg lent van a fenében,szinte a medencében.Azt mondták,valószínűleg embrionális kori fejlődési rendellenesség,leginkább genetikai okból eredeztethetően.


Soha semmilyen panaszom nem volt rá,-mondom,véletlen derült ki-a korosztályom legtöbb tagjánál is jóval egészségesebb vagyok,mivel régóta rendszeresen sportolok.Már eleve az,hogy nehéz sportokat bírtam/bírok űzni is arra enged következtetni,hogy egyébként a maradék jól működik.A másik vesémre azt mondták,hogy méretnövekedés jött létre a kompenzáció miatt,és ezért nem vehettük észre semmi élettani jelenségen ezt a kis deficitet.


Van valaki aki tud személyesen valamit hozzáfűzni?Mivel jár ez?Kell majd az életmódomon változtassak?Eddig sem volt vele semmi baj.Az orvos is csak azt mondta,hogy inkább a tudomásul vétele csak a teendőm.Gondolom azért vesekő kockázatot növelő kaják vagy a fizikai sérülése veszélyével járó sportot hanyagolni javasolják majd-pl box- mert hát csak ez az egy van.

Szerintetek alkalmasságin (katonai) biztos bukta?Személyes tapasztalatoknak örülnék,köszi.



2012. márc. 23. 17:27
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Nekem kb. 2 éve derült ki, hogy egy vesével születtem, szintén egy véletlenszerű ultrahangvizsgálat során. A másik vese nálam is megnövekedett, mivel kettő helyett dolgozik. Elmondhatom, hogy teljes életet élek, semmi egészségügyi problémám nincs, persze odafigyelek 1-2 dologra. Nem fogyasztok sok fehérjét (vegetáriánus vagyok, de nem ennek hatására váltottam), kevés alkoholt iszom, viszont sok vizet, nem eszem sósan, nem dohányzom, kerülöm a veszélyes sportokat, helyzeteket (ezért sem járok küzdősportra vagy lovagolni), nehogy a másik vesével történjen valami. És ami talán a legfontosabb, hogy kerülöm a felfázás lehetőségét, nincs ki a derekam, vesemelegítőt hordok hidegben és nem ülök le hideg kőre! Olvastam már több választ, blogot ezzel kapcsolatban, ahol sokan írják, hogy szinte tudomást sem vesznek róla. Én azért törekszem nagyon odafigyelni, mert sajnos tudom, mivel jár, ha az ember mindkét veséje felmondja a szolgálatot és bizony azt nem szeretném. Jó egészséget!


Üdv :)

2012. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem 5 éves koromban vették észre,hogy az egyik vesém multi-cisztás és kivették.

Azóta sokat figyeltem,hogy mit eszek meg iszok amúgy a többi nem érdekelt aztán idősebb koromban elkezdtem kondizni de abbahagytam vesefájdalom miatt.


Azóta sokat futok azt odafigyelek mit eszem de a fehérjével nagyon kell vigyáznom.

Sajnos minden sportban kell fokozott fehérje bevitel de én

is katona akarok lenni most kezdtem el edzeni szerintem jövőre már mehetek felvételizni.

2012. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!