Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok minden daganat...

Az orvosok minden daganat esetében megkezdik a kemoterápiát, vagy ha úgy látják, hogy már nem segítene, akkor nem erőltetik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az orvosok elmondják a kezelési lehetőségeket, előnyöket és hátrányokat és a gyógyulás esélyeit, a betegnek pedig joga van az információk alapján dönteni. Az az orvostól függ, hogy mennyire próbálja rábeszélni a beteget a kemoterápiára. Nyilván az ő kötelessége a gyógyítás, tehát lebeszélni senkit nem fog róla.
2012. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,kösz!
2012. márc. 29. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Daganat függő. Van ahol egyáltalán nem kell, van viszont olyan daganat is, ahol a kemo az egyetlen megoldás. Megjegyzem a beteg el is utasíthatja a kezelést, ilyenkor a jó orvos próbál más módszert keresni, azonban daganatos betegségek esetén ilyen sokszor nincs....
2012. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy eset alapján tudok válaszolni: Ha úgy látják, hogy már az sem segítene, akkor nem eröltetik.
2012. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mendegyőtöknek.

Apámról volna szó,már kemot kapott,de most sugarat is írtak ki neki.

Csak most van benn az utolsó kezelésén,nem engedték haza,azt mondták a saját érdekében.11.-én kezdené a sugarat.Csak arra gondoltam,hogy lehet nem is segít rajta csak az orvosnak kötelessége kezelni.De akkor ezek szerint ha úgy látnák,hogy "felesleges",akkor nem erőltetnék.Én úgy látom(bár nem értek hozzá),hogy folyamatosan fogy,a daganat az arcüregében van,ami két kemo között folyton feldagad,kezelés után megint visszaáll a normálisra.De mielőtt menne kezelésre,már látni,hogy megint be van dagadva.Bizonytalan vagyok a gyógyulásában.Egyébként a kezelés,hogy úgy mondjam,meg se kottyan neki.Nincs rosszul,nincs hányingere,a közérzete is jó.Talán kicsit legyengíti de ami megszokott volna,a rosszullétek az neki egyáltalán nem jelentkezik.

Köszi mindenkinek.

2012. márc. 30. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.

Én írtam utoljára.

Édesapámnak nem is ajánlottak sem kemot sem sugarat.Nem segített volna rajta egyik sem.

2012. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma mondta,hogy a fehérvérsejt száma miatt nem jöhetett haza.Nagyon alacsony.Egyébként Non-Hodkin limfomája van,de lehet nem jól írtam.Köszi,hogy írtál.
2012. márc. 31. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!