Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha anyám nem...

Mit lehet tenni, ha anyám nem szedi az életmentő gyógyszereit, valamint túlhajtja magát 70 évesen?

Figyelt kérdés
Anyámnak szívritmus-zavara van, amire 5-féle gyógyszert írtak, de csak 1-et szed belőle, mert nagyon álmosítják a gyógyszerek. A rosszullétei 1,5 éve megvannak és egyre gyakoribbak és tudom, hogy a kezeletlen szívritmus-zavar hirtelen szívhalálhoz vezethet. Emellett 70 évesen napi 5 órát dolgozik egy egyesületben (gyakorlatilag ingyen), emellett házbizalmi a lakóházunkban (ingyen) és ezeken kívül hetente 3-4-szer estébe nyúlóan gépel és egyezteti a gépelést. Tehát alig pihen valamit. Nem folytathatna stresszes életmódot, szednie kellene az életmentő gyógyszereit stb. Senkire nem hallgat, nem akar visszavenni a tempóból. Ugye, gondnokság alá nem vehetem csak azért, mert nem vigyáz magára? De így megöli magát. Egyébként egy rendkívül makacs ember. Mit tegyek, hogy érhetném el, hogy a 3 munkájából legalább kettőt leadjon? (törvényes úton)
2012. ápr. 5. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha beszámítható (és szerintem az, különben nem tudna megbízhatóan dolgozni), akkor ő dönt, az ő élete.
2012. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából semmit. Beszélni vele, egyszer, és ha nem hallgat rád, akkor maximum szomorúan figyelni és gyűjteni a temetésére.


Tudom, hogy durván hangzik, de ez az igazság. Aki meg akar halni, az meg fog halni - az ő élete, az ő döntése, te nem tehetsz semmit, nem élheted helyette az életetét, nem dönthetsz helyette és nem adhatod erővel neki a gyógyszereit, nem zárhatod be erőszakkal pihgenni sem egy szaniba.


Ha beszámítható, akkor nem veheted gondnokság alá, mert a fafejű szitű makacsság és a munkamánia nehezen okolja ezt.


Sajnálom; szomorú a partvonalról figyelni valakit, akit szeretünk és akin nem tudunk segíteni. Megértelek, én is szenvedek ettől.

2012. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerem a problémát, én is átéltem az anyámmal. Nem foghatod le, mint egy gyereket és nem nyomhatod le a torkán a gyógyszert. Ha nem hagyja magát meggyőzni, az egyetlen lehetőséget, hogy odafigyelsz rá és ha valamilyen baj van, gondoskodsz az azonnali orvosi ellátásáról. Az agyonhajtja magát kérdésre ugyanez a véleményem. Nem zárhatod be, nem korlátozhatod a tevékenységében. A gondnokság alá vételt csak akkor mérlegeld, ha annak elmaradása számodra komoly anyagi hátránnyal járhatna (pl. fennáll a veszélye, hogy lakását tudtod nélkül elajándékozza, s így eleshetsz az örökségtől vagy szeszélyből másnak a javára végrendelkezik). Fogadd el, ő ilyen, nem fog megváltozni, csak magadnak csinálsz gondot az aggódással. Gondolj a saját életedre is!!!!!!!
2012. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!