Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen sérülésekkel, "tünetekk...

Milyen sérülésekkel, "tünetekkel" jár, ha valakit fojtogatnak?

Figyelt kérdés

Milyen látható (foltok a nyakon?), hallható (rekedt hang?) ha valakit fojtogattak?

A 'sima kézzel a nyaknak' félére gondolok.

(Mielőtt bárki félreértené nem fojtogattam senkit, engem se fojtogattak és (tudtommal) a környezetemet se, szimplán kíváncsi vagyok :) )

Köszönöm!



2012. ápr. 12. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Véraláfutásos lilás foltok a nyakon.
2012. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először be-, majd kilégzési nehezítettség figyelhető meg, majd apnoés szak következik, amit a hüppögő jellegű terminális légzés követ.

Nyakleszorításos fulladási nemeknél a légzés megszűnése után a szív még rövid ideig működhet, de reflexfolyamatok útján akár azonnal is beállhat a halál.


Boncolási lelet:

Külső vizsgálatkor feltűnő a fej szederjes színe, a pontszerű bőrvérzések, a terjedelmes hullafoltok, a kötőhártyák pont vagy tócsaszerű vérzései, melyek elhúzódó fulladásnál terjedelmesebbek.


A nyakon holdacska alakú körömbenyomat, hámfosztásos terület látható lehet,valamint a karokon az aktív védekezés okozta sérülések jelenhetnek meg.

2012. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!