Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Drogprobléma. Hogyan lehetne...

Drogprobléma. Hogyan lehetne leszoktatni a marihuánáról?

Figyelt kérdés

A barátom tavaly augusztusban kezdett füvezni néhány barátjával. Én úgy tudtam, hogy összesen kétszer csinálta, de a születésnapomon elmondta, hogy 7 hónapon át hazudott. Volt, hogy 3-4 g füvet is elszívott, teljesen tönkrement bele, és nem képes leszokni. Akaratgyenge. Most is csinálta, egész pontosan tegnap, valamilyen radikális módszert kellene alkalmazni, de nem tudjuk, mit. Az egész családja is ki van borulva, félnek, hogy megöli magát ezzel a hülyeséggel, de amíg abban a társaságban marad, amiben van, nem fog leszokni, mert annyira akar valakikhez tartozni, hogy bármit megtenne. Ezeknek a srácoknak legalábbis bármit. Mit lehetne tenni? Küldjük el a tudta nélkül egy rehabilitációs programra?


18/L



2012. ápr. 22. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Drogambulancia segélyhívó száma is van. És bizony el kellene hagynia azt a társaságot, akik bele vitték. Mond meg neki, hogy a drogosokat kezelő orvos mondta, hogy ha valaki nem képes abbahagyni, akkor elkezdéstől számítva, kb . még 20 évet fog élni. Egyedül nem megy, egy elvonóra kellene bemennie
2012. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A tudta nélkül nehéz bárkit elküldeni rehabra. Ezt tényleg elég erőteljesen befolyásolja a baráti kör (nálam így volt), amitől inkább függ mint magától a fűtől. Még ha magától is elmegy rehabra/elterelésre, az semmit nem fog érni amíg kicsit ki nem szakad abból a körből.
2012. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És van olyan segélyhívó, ahol csak tanácsot adnak?
2012. ápr. 22. 15:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fűbe még senki nem halt bele,csak másra ne menjen rá.Ha Ő nem akar róla leszokni akkor senki nem fogja tudni lebeszélni.Tapasztalat!:)
2012. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
45%

remélem ugy akarod leszoktatni a mariskáról hogy közben isztok és cigiztek , mert mint minden tudatlan éállampolgár te is a médiának és a kormánynak hiszel pl a kaliforniai egyetem kutatásai helyett. gratulálok !

[link]

2012. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza.A fűre nem lehet rászokni,és belehalni FŐLEG NEM lehet!Azt hittem,hogy ez köztudott..az egész családból senki nem tudta?Ez kicsit vicces.Amúgy szerintem fake kérdés...
2012. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
30%
Tudok egy jó megoldást, Duna! Összes drogos odavaló.
2012. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

// Utolsó hozzászólóhoz... Csak annyit elmehetsz a fenébe az általánosításoddal... Mivel ártott neked valamelyik drogos?

Képzeld el én már 2x mentettem meg emberi életet. És még soha a büdös életben nem loptam, csaltam. Az iskolában is átlagos szintet tartom 17/F. //


A barátod rendes füvet szív vagy szintetikus "biofüvet"? Mivel a fű nem addiktív viszont a biofü erősen függőséget okozhat mivel nyugtató hatású növényeket lelocsolnak még más szintetikus anyagokkal gondolok itt a JWH-ra vagy az AM-re. A barátod hány éves? Honnan lenne neki fölösleges 8000 ft naponta 4g-vel számolva?


A kérdésedre megpróbálva választ adni próbáld meg elérni hogy csökkentse az adagot majd végleg hagyja el. Vannak országok ahol heroin függőknek terápiásan olyan gyógyszereket adnak amibe a heroin egyes összetevői vannak.


ui.: A marijuanatól nem viszont a szintetikus biofűtől meg lehet halni. Ismerek embert akinek az orrán dőlt a vér és rohama lett. Detoxba kötött ki...

2012. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a zöldre nem lehet rászokni "fizikailag",csak pszichésen.Lehet rossz szót mondok mikor azt mondom fizikailag,de remélem érthető!

Amúgy dolgozik?Vagy a család pénzeli?Miből van pénze dogra?Nem a legdrágább de nem is olcsó mulatság.Meg kell szüntetni a pénzforrását.Illetve mondd neki hogy elfogod hagyni,válasszon köztetek.

2012. máj. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem eszt vagy csak te találtad ki vagy nem csak füvezik a barátod mert én 14 éves korom otta szivok most 27 vagyok ez joval több mint a 7 hónap és mai napig ugy vagyok vele ha akarom szivom ha nem akkor nem ere nem lehet rá szokni rehabra is hiába küldőd ott sem foglalkoznak a füvesekel tudom mert régen volt spanom aki kapot rehabos büntetést mert elkapták füvel de azokal ott nem foglalkoznak mert ők is tudják hogy ez nem olyan nagy fügőséget okoz sokal kőnyebb leteni mint a sima cigit vagy akár a regeli kvt
2012. jún. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!