Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik fülhallgató rontja...

Melyik fülhallgató rontja kevésbé a hallást?

Figyelt kérdés

Ezek a kicsi, fülbe dughatósak: [link]


vagy...


Ezek a nagy, fejre vehetősek: [link]


???


2012. ápr. 29. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ami nincs a füledben.

Vagy, mindegyik jó, ha lightosan hallgatod.

2012. ápr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh, lehet, nem ide kellett volna tennem a kérdést. Így csekély annak az esélye, hogy hozzáértők válaszolnak.
2012. ápr. 29. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik ugyanúgy károsíthatja a hallásod.


Felesleges ezt a kérdést nagyon részletezni, boncolgatni, mert a végeredmény sajnos az, amit az első hozzászóló írt. Lehet nem tudná megindokolni, viszont beletrafált.

2012. ápr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagy lehet, hogy nem kellene böszmeségeket kérdezned.
2012. ápr. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én úgy hallottam, a fülbe dugható rosszabb a fülnek, mert sokkal intenzívebben és közvetlenebbül támadja a hallásodat. Ráadásul, sokaknak fülzsírproblémájuk lesz tőle, mert állandóan azzal van eldugaszolva a fülük és emiatt jobban bennreked a fülzsír. Jobb a hagyományos külső fülhallgató, de az sem hangosan. Ha a villamos, busz zaját kell vele kiszűrni, akkor olyan prémium termék jöhet szóba, ami legelőször is a külső zajokat kiszűri ténylegesen. Ha viszont azért kell feljebb tekerned a hangerőt, hogy ne halld a busz rossz motorjának az ordítását, akkor nagyon sok kárt okozol vele a fülednek.
2012. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, különösen az utolsóét!


Szerintem is a fülbedugós rontja jobban.


De különben, mit gondolsz, ugyanúgy rontja a hallást a csendes környezetben hangosan hallgatott zene, mint mondjuk a zajos buszon hangosan hallgatott? Tehát arra gondolok, hogy ugye a busz motorjának a zajától alig hallom a zenét, ezért hangosabbra veszem. De nem érzem olyan hangosnak, mint amikor a csöndes szobában tekerem fel a hangerőt. Tehát...nincs olyan, hogy a fül hozzászokna a zajhoz és kevésbé károsítaná a hallást a hangos zene?

2012. ápr. 30. 22:26
 7/8 anonim válasza:

Szia, én vagyok az utolsó válaszoló. Én úgy hallottam, hogy a fülben, legbelül károsodnak a hallósejtek, már a hétköznapi hangos beszédtől vagy az átlagos forgalomzajtól is, tehát, ha egy 30 éves buszon utazol naponta, vagy ennyi idős autót vezetsz minden nap, aminek a motorja állandóan zúg, vagy ha főút mellett laksz és álló nap mennek a kamionok előttetek, az is elég zaj, hogy károsodjon a hallás. Egy átlagos gyár pedig még zajosabb. A hallás azzal javítható, ha olyan környezetben pihensz hetekig, ami nagyon halk. Ha utána visszamész az átlagos környezetedbe, mindent hangosabbnak fogsz hallani, mint ahogy emlékeztél. Fizikailag, a külső hangrezgéseket nem tudja kiszűrni egy átlagos fejhallgató. Felfog az anyaga egy minimális rezgést, a többi áthallatszik. Ha viszont felteszel a fejedre egy prémium zajszűrős fejhallgatót a boltban, akkor arról ismered fel, hogy mihelyt felrakod, a boltban szóló rádiót nem, vagy alig hallod. Normál fejhallgatónál ezzel szemben áthatol a külső zaj legnagyobb része, és ehhez adódik hozzá a zene hangossága. Azért nem hallod a zenét túl hangosnak ekkor, mert valóban megszokod az alapzajt (városi ember rosszabbul hall átlagban), a megszokás itt hallásromlást jelent. Úgyhogy, sajnos károsítod a hallásod, ha a busz zaja miatt tekered fel a hangot, hiába hallod "normál" hangerejűnek.


Itt találsz szűrős fejhallgatókat, áruk sajnos igen magas:


[link]

2012. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Különben, lehet, hogy nem is akarok egy ilyen teljes zajt kiszűrő fülhallgatót, mert azért veszélyes lehet, ha az utcán sétálgatva, fülemben a zenével nem hallok meg egy dudát, vagy hasonló. Tehát megelégszem egy minimális zajszűrővel is, csak azért legyen érezhető hatása.

2012. máj. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!