Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1-es cukorbetegekkel kapcsolat...

1-es cukorbetegekkel kapcsolatos jótanácsok?

Figyelt kérdés
Nemrég megismerkedtem egy lánnyal, aki 1-es cukorbeteg, de én sajnos nem tudok róla sokat, hogy mire kell figyelni, ő meg nem szeret erről beszélni. Multkor már az anyukájával beszéltem róla, hogy mit tegyek, ha rosszul van, ha gyengének érzi magát, de sajnos nem tudtunk sok időt szánni erre! tudnátok tanácsokat adni? szeretnék rá én is odafigyelni, és tudni, mi a jó neki, mit ehet, mit ihat, mennyit, mikor és hasonló, mindennapos dolgok!

2012. máj. 3. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden cukorbetegnek más kezelése van. De hidd el, a cukorbeteg tudják magukat kezelni, nem kell segítség :)
2012. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia, szerintem meg nagyon is jó a hozzáállásod, igenis tájékozódni kell.

Ha komolyabbra fordul közöttetek az ismeretség, érdemes lesz majd utánanézned, mit jelent a hipoglikémia (a vércukorszint túlzott leesése), és olyankor mit kell csinálni.

ha majd mélyül a kapcsolatotok, biztos többet elárul a barátnőd.


azért azt ne felejtds el, hogy a cukorbetegeket nem kell félpercenként megmenteni :)

amivel segíthetsz: tudomásul veszed, elfogadod, hogy nekünk többször és másképp kell étkezni. Ha valamire azt mondjuk, hogy elég, akkor az elég, és nem eszünk belőle többet. Ha azt érezzük, hogy enni kell (mert meg van határozva, mikor, hányszor lehet enni), akkor azt az időpontot tartani kell.

személy szerint utálom a diabetikus édességeket, lehet, hogy a barátnőd sem szereti. Nem kell pusztán figyelmességből diabetikus csokit venni.

És amit nagyon utálok: a tukmálás. Ha elég a kaja, akkor elég, nem kell minket megetetni "rendes étellel" :D


A cukorbetegeknek rendszeresen kell mozogni - annak tuti, hogy örülünk mindannyian, ha eljönnek velünk kocogni, úszni, hegyet mászni.


A másik, hogy néha elvonulunk vércukrot mérni, gygyszert v. inzulint beadni. Ez pár perc, amit a kísérő lovagnak ki kell várnia.


Ennyi :)))


Én 2-es típus vagyok, és ez egy kicsit más, de alapvetően elmondható, hogy a cukorbetegeknek, ha csak nem életmentésről van szó - nem szabad cukor hozzáadásával készült ételeket enniük, inniuk. Ezen felül aszalt gyümölcsöt sem, de azért az kevesebbszer merül fel.

Tehát: nincs nassolás, csoki, cukorka, kóla, ilyenek.

2012. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm, csupa hasznosat írtál! Alkohollal mi a helyzet? mert néha elmegyünk ide oda, és akkor mindig somersby-t iszik, ami csupa cukor.
2012. máj. 5. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:

nézd, én nem iszom alkoholt, de nem is vagyok inzulinos. az inzulinosok korrigálni tudják az adagolást, ha több szénhidrátot fogyasztanak.

én alapvetően nem vagyok oda azért, hogy serdülők alkoholt fogyasszanak. elég gáz látvány hétköznap este 9-kor tajt részeg lányokat látni a körúti villamoson, ahogy üvegből isszák a bort, a pálinkát. sajna, ez mindennapos, nem kiragadott sztorikat mesélek.

ha valaki cukorbeteg, külön kockázattal jár az alkoholfogyasztás.

viszont, amondó volnék, kerüld el azt a szitut, hogy oszd neki az észt. ez az ő döntése kell, hogy legyen. engem is irritálna, ha valaki állandóan nézné, mit és hogyan eszem :) eleve olyan helyekre menjetek, ahol nem "kell" alkoholt inni. így könnyű szerrel kiküszöbölhető a probléma.

nekem elég annyit mondani az alkoholra: nem. de ez nem mindenkinek ilyen könnyű...

2012. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mármint könnyűszerrel, nem könnyű szerrel. a drogokért sem vagyok oda :)))
2012. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak a tanácsaid, köszönöm! Amúgy ez az alkohol ivás nem sűrűn fordult még elő, meg nem is szokott nagyon inni, egy hónapban egyszer kétszer, de akkor is mértékkel. Csak nemsokára megyünk egy házibuliba, és emiatt voltam rá kíváncsi,mert nagy ünneplés lesz. Persze nem akarok beleszólni, hogy miből mennyit igyon, de azért szeretnék rá odafigyelni, mivel az én felelősségem lesz vigyázni rá, és amúgy is. Azt mondta, hogyha eszik is az ivás mellé, akkor nincs semmi gond. Na meg még pluszba lisztérzékeny is a cukorbetegsége mellé szegény...:(
2012. máj. 7. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem szólókhoz még egy dolgot hozzá fűznék: Ne éreztesd vele, hogy "beteg". Úgy értem, ne ugráld körül, ő tudja mit mikor kell, nagy valószínűséggel csak bosszantaná a túlzott aggódásod. Van pl egy 1es cukros barátom, aki szinte szégyelli, éppen ezért ha pl megkérdezi hogy ebben meg abban az ételben van e cukor, sosem teszi hozzá, hogy "azért kérdezem, mert cukorbeteg vagyok". Én más téma vagyok, mert hajlamos vagyok rosszul lenni, ezért a környezetemnek tudnia kell, hogy mit kell velem csinálni, de én sem szeretem kiírni a homlokomra :) Azt hogy nem szeret erről beszélni, tiszteletben kell tartanod, viszont nagyon dicséretre méltó, hogy így utána érdeklődsz! :) Amit fontos tudnod, hogy mennyi a normális vércukorszint érték, mert ha esetleg rosszul lenne a lány, és meg kell mérned a cukrát nagyon fontos tudni, hogy mi a magas és mi az alacsony. A normális érték 4 és 6 között van, illetve ez teljesen pontosan egyén függő, hogy kinek mi a jó érték, de 7-től fölfelé már azt mondjuk, hogy ez magas, de mondjuk egy 8-as érték nem okoz rosszullétet. Viszont a 4-es alatti vércukorszinttől már lehet szédülni. Amikor alacsony a vércukorszint azt hypoglikémiának hívjuk. [link] ez egy nagyon hasznos cikk, itt vannak a legfontosabbak, amiket tudnod kell :)
2012. máj. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2012. máj. 30. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!