Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes antihisztamint szedni,...

Érdemes antihisztamint szedni, ha egyáltalán nem használ?

Figyelt kérdés

Évekig szedtem különféle tablettákat, egyik sem volt jó. Nem írom le miket, szerintem az összeset kipróbáltam, ami létezik. Ugyanúgy megmaradtak a tünetek: orrdugulás, orrfolyás, tüsszögés, szemviszketés, bőrviszketés stb. stb. de nem enyhén, hanem elég brutál módon. A doki szerint nem számít, ha nem használ, akkor is muszáj szedni. De minek?

(Kétszer kaptam szteroidos injekciót, amitől 1 nap alatt meggyógyultam, és utána 4 hétig nem volt semmi bajom, de nem akarom agyonszteroidozni magam-meg ez már egyébként is egy másik téma. Plusz van szteroidos orrspray-m és tüdőgyógyszerem is, amit használok, ezek mellé még minek az antihisztamin is, ha nincs semmi hatása? )



2012. máj. 9. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Az antihisztaminok az ún. hisztamin felszabadulását gátolják a vérben, ami az allergiás tünetekért felelős. Ezeket a készítményeket még szezon előtt, tehát még tünetmentes időszakban kell elkezdeni szedni, mert ha már hisztamin szabadult fel, azt "eltüntetni" nem fogja, a további felszabadulást gátolja. Tehát: igen, kell antihisztamint szedned, hallgass az orvosra. Ha megfelelően szeded, elkerülhető a szteroidos kúra. Szedj mellé kálciumot is kúraszerűen.
2012. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Az allergia elmulasztható végleg.:)

Gyógyszerek nélkül.

Akit érdekel annak szívesen leírom.

2012. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!