Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet vakbélgyulladásom van?

Lehet vakbélgyulladásom van?

Figyelt kérdés

Egész nap enyhén fájdogált a bal oldalam.De most így éjszakára annyira belekezdett,hogy szúrós fájdalmat érzek,és mintha erősödne.Honnan veszem észre ha vakbelem van?Anyumnak volt ugyanilyen idős korában,és neki majdnem perforálódott,mert későn vitték kórházba...Félek.

21/L



2012. máj. 17. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy lehet észrevenni, h a jobb oldalon fáj. Véletlenül nem peteérésed van?
2012. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne félj, ne stresszeld magad. A vakbélgyulladásnak van egy olyan tünete, hogy az izom bekeményedik a hasfalon. Ez egy védekező mechanizmus. Ha ez jelentkezik nálad, akkor akkor igen nagy az esélye. Viszont jó lenne, ha kihívnátok az ügyeletet. Látod akár gond is lehet belőle. Azt mellékesen megjegyzem, hogy a tesómnak alig volt tünete.
2012. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vakbeled biztosan van. Vakbélgyulladásod meg nem tudom, de azért jó lenne, ha elmennél ügyeletre, vagy holnap a háziorvosodhoz.
2012. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt pánikolsz, olvass utána: [link]

Mint írtam már, jobb oldalon illene fájnia.

2012. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a hátadra fekszel, és a bal lábad felhúzod kézzel a hasfal irányába és nagyon szúr, akkor lehet vakbélgyulladás. A vakbélgyulladás általában hőemelkedéssel jár, és gyakori vizelési ingerrel. Lehet nem mindenkinél egyforma a tünet.
2012. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aki elolvassa a kérdést,az úgyis tudja,hogy a vakbél gyulladást rövidítettem kedves (kötözködő).Még mindig nem alszok,ugyanis fáj...nincs peteérésem,nem mostanra esedékes.Ha felállok,és járkálok,eléggé húzódik.Utána is olvastam a pánikolás előtt.Szokásom utánajárni dolgoknak.De mivel mindenhol azt olvastam szinte,hogy a tünetek eltérhetnek személyenként,így kétségbe vagyok esve,mert nem szeretnék nagy bajt!Ha ma fájni fog még,akkor mindenképp felkeresem az orvosomat!Addig is valahogy átvészelem.
2012. máj. 18. 02:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Van közületek olyan,akit már műtöttek?Nem szeretném magam paráztatni,de mennyi ideig tart a műtét? És utána fájdalmas? Nekem eddig 3 különböző műtétem volt,de mindnél altattak.Egyébként köszönöm azoknak,akik eddig válaszoltak! :)
2012. máj. 18. 02:28
 8/8 anonim ***** válasza:
A műtét alatt altatnak, tehát akkor nem fáj. Utána húzódik, szúrás érzet még van, de hamar felkel az ember. 3 nap múlva már, ha lassabban, óvatosabban is egy picit, de vissza lehet térni a mindennapi élethez. Persze súlyosakat nem lehet emelni v sportot űzni egy pár hétig.
2012. máj. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!