Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet magas a húgysav véreredm...

Lehet magas a húgysav véreredmény erős izomláztól?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat sportoltam utóbbi pár napban és rettentő erős izomlázam van. Ma reggeli véreredményemben nagyon magas volt a húgysav érték, de még sose volt vele gondom.
2012. máj. 18. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet.
2012. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igyál sok folyadékot, és napi egy csésze csalán teát 2 hétig. Normalizálódni fog a húgysav szinted.

Az izomlázért a kikristályosodott tejsav a felelős.


A magas húgysavszint oka lehet a magas húgysavtartalmú ételek túlzott fogyasztása. Ilyenek a vörös húsok, a kolbászfélék, de emeli a húgysavszintet az alkohol fogyasztása, cukorbetegség, többféle gyógyszer is, illetve a magas fehérjetartalmú diéta. Veseelégtelenségben a húgysav ürítése csökken, emiatt emelkedik vérszintje. Emelkedett húgysavszint mutatható ki vészes vérszegénységben, leukémiában és ólommérgezés esetén is.

Amennyiben a magas húgysavszint táplálkozási okokra vezethető vissza, akkor a diétával, valamint a húgysav ürítését serkentő gyógyszerekkel lehet vérszintjét csökkenteni.

2012. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Étkezés miatt kizárt, hogy előjött. Nem fogyasztok egyáltalán alkoholt, mert babám van. Vörös húst igen keveset, kolbászt meg csak nagyon ritkán. Mind e mellett nem vagyok sem elhízva, sem cukorbeteg nem vagyok.
2012. máj. 20. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Amiről szinte mindig elfelejtkeznek: a fruktúzfogyasztást lehetőleg nullára kell csökkenteni, mert ez sokkal magasabb húgysavszintemelkedés okoz, mint a húsok, amire általában fogják, mivel megzavarja a máj anyagcserét. Nézd meg a cimkét az élelmiszereken, ne legyen benne semmilyen fruktúz és a gyümölcsfogyasztást is fogd vissza!
2012. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!