Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vékony, átlag 1 cm lilás erek...

Vékony, átlag 1 cm lilás erek vannak a lábamon. Lehet valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Másfél éve dolgozom gyárban, 12 órában ülő-álló munkát végeztem (általában óránkénti váltással). Most már csak állómunka. El lehet valahogy tüntetni ezeket az ereket vagy legalább megakadályozni hogy még több legyen?

Pontosan mitől alakulnak ki egyáltalán?

20/L


2009. jún. 28. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kb.:3 hete kérdeztem ezt a dokitól.Ő azt mondta el kell fogadni, ez csak szépséghiba.

Az én lábam tele van, olyan mintha jól elverték volna:(De nem tud csinálni vele semmit:(

2009. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek seprűvénák, és a sok állástól alakultak ki. az állástól lelassul a lábadban a vérkeringés, a vénákban meg pang a vér, és a hajszálerek megpattannak. ezért a "kicsi, lilás erek". csodálkozom, hogy az előző vszoló dokija elintézte azzal, hogy ez "csak" szépséghiba... kicsit azért komolyabban kell venni, mert csúnya visszerek képződhetnek belőlük. visszérre való kenőccsel kell kenni a lábadat és ha otthon vagy, felpolcolva kell pihentetni a lábad és masszírozni. az is nagyon jó rá, ha esténként hideg-meleg vizes váltózuhanyt csinálsz a lábadra. ezeket minden nap csináld.
2009. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyenek, és a családban van érsebész is :-). Ezekből a hajszálerekből soha nem lesz viszértágulat, bár az igaz, hogy akinek ilyenek vannak, nagyobb az esélyük a viszeresedésre a későbbiekben. Viszérkenőcs ide vagy oda.

Türelmes injekciózással eltűntethetőek, de ha a hajlam megvan, később sajnos újak fognak kijönni.

2009. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha fitnesz videókra tornázok, azzal javíthatok a helyzeten? (egyébként is csinálnák, csak gondoltam azért megkérdem)
2009. jún. 29. 14:34
 5/5 A kérdező kommentje:
*csinálnám
2009. jún. 29. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!