Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha olyan hangot hallok, ami nem létezik?

Figyelt kérdés
Még régebben történt, hogy iskolában óra alatt egy nagyon hangos zajt hallottam, amit persze más nem hallott. Olyan volt, mint egy repülőgép turbinája (olyan volt a hangja és a hangereje is) és kb 0,5-1 másodpercig tartott. Egyből körbenéztem, hogy lássam másoknak a reakcióját, de egyértelmű volt, hogy csak én hallottam. Azóta ehhez hasonló dolog nem történt, vagy csak nem volt olyan hangos, hogy észrevegyem.
2012. máj. 27. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet elmebaj is, de a te esetedben inkább másra gondolnék első körben.

Apámnak volt olyan baja, hogy folyamatos süvítést hallott a fülében, ami néha nagyon erős zajjá fokozódott. Amikor kivizsgálták kiderült hogy a hallóideggel van valami problémája.

2012. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 shoona:D ***** válasza:
lehet hogy hallucináció,illúzió de ezeknek nem nagy a valószínűsége kivéve ha drogozol..??
2012. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmit. Ugyanakkor a hallucinációról jut eszembe, hogy néha esténként előfordult, hogy nem tudtam aludni, és hallucináltam. Pl félálomban kinyitottam a szemem, és egy led lámpa fényét valami egészen másnak láttam. Nem tudnám pontosan leírni, de az ilyen hallucinációknál mindig megijedek, és néha még az ágyból is kiugrok. Ilyenkor el szokott telni pár másodperc, mire ráeszmélek, hogy csak képzelődtem. Ilyen csak akkor szokott néha lenni, mikor nagyon nem tudok aludni, de már elkezdek álmodni.
2012. jún. 26. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!